Jednou vetou

Na kvalitu nemeckej železničnej infraštruktúry sa sťažuje aj Švajčiarsko

Ilustračné foto

zdroj: pixabay.com

Nedostatky v kvalite Deutsche Bahn (DB, Nemecká dráha) sa prejavujú aj na chode jednej z najdôležitejších európskych tratí.

V sobotu (15. 12.) o tom hovoril šéf švajčiarskeho Spolkového úradu pre dopravu (BAV) Peter Füglistaler. Ide o južno-severný koridor spájajúci holandské prístavy Rotterdam a Antverpy cez Nemecko a Švajčiarsko s talianskym Janovom.

Automobilky Hyundai a Kia budú čeliť v USA spoločnej žalobe

Füglistaler povedal, že nemecký štát v posledných rokoch jednoznačne investuje veľmi málo. „Situácia by sa mala teraz zmeniť. Z krátkodobého hľadiska nám však robí viac starostí kvalita DB,“ uviedol hlavný manažér BAV v rozhovore pre švajčiarsky rozhlas SRF.

Dodal, že v tomto prípade nejde o Švajčiarsko ako štát, ale predovšetkým o zákazníkov železnice. Tí očakávajú presnosť a spoľahlivosť.

Kritika predtým prišla aj od nemeckého Spolkového kontrolného úradu. V správe konštatoval, že pri udržiavaní kvality železničnej infraštruktúry je veľa nedostatkov. Zaostávanie investícií sa zvyšuje napriek tomu, že spolková vláda výdavky zvyšuje.

NBS odkazuje: Analytici, fakty o Hudákovi si nabudúce overte!

Hovorca DB závery kontrolného úrad odmietol. Koncom novembra povedal, že vedenie dopravnej spoločnosti v nasledujúcich rokoch „plánuje rekordne vysoké investície“. Zvýši aj presnosť chodu vlakov a kapacitu objemu prepravy.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie