Jednou vetou

Na Slovensko dorazila piata dodávka pomôcok J&T a EPH

ilustračné foto

pixabay

Obsahuje 200-tisíc respirátorov, 6 000 rúšok a bezmála 5 000 ochranných oblekov potrebných predovšetkým pre pracovníkov v ,,prvej línii“.

V poradí piata dodávka materiálu na boj proti koronavírusu od J&T a Energetického a průmyslového holdingu (EPH) dnes dorazila Slovensko. Obsahuje 200-tisíc respirátorov, 6 000 rúšok a bezmála 5 000 ochranných oblekov potrebných predovšetkým pre pracovníkov v ,,prvej línii“. Najväčšia časť dodávky bude prevezená do skladov štátnych hmotných rezerv a bude k dispozícii potrebám ústredného krízového štábu. Agentúru SITA o tom informoval vo štvrtok hovorca J&T Maroš Sýkora.

„V zmysle dohody medzi darcami a štátom, malá časť z tejto dodávky bude určená pre potreby strategickej energetickej infraštruktúry, ktorá zabezpečuje zásobovanie štátu energiami. Ďalšia menšia časť materiálu bude distribuovaná organizáciám poskytujúcim sociálne služby a starostlivosť ľuďom, ktorí sú na ňu odkázaní, podľa toho, ako ich identifikovali Nadácia J&T, Nadácia EPH, Nadácia TV JOJ a Nadácia Poštovej banky,“ ozrejmil Maroš Sýkora.

Doteraz teda J&T a EPH spolu dodali vyše 1 500 000 chirurgických rúšok, 400 000 respirátorov, 55 000 ochranných oblekov, 50 000 ochranných okuliarov a 50 000 testov. J&T a EPH vyčlenili pre pomoc Slovensku a Česku spolu 8 miliónov eur. Časť vyčlenených prostriedkov už použili na nákup zdravotníckeho materiálu a ochranných prostriedkov, časť ešte využijú podľa priorít, ktoré stanovia ústredné krízové štáby oboch krajín.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie