Na Slovensku od začiatku roka vzniklo viac nových firiem ako vlani

Ilustračné foto
Podnikatelia od začiatku tohto roka založili na Slovensku viac firiem ako vlani. Aktuálne celkovo podniká 11.077 nových firiem, čo je o 61 spoločností viac, ako ich vzniklo v minulom roku. Vyplýva to z najnovších údajov poradenskej spoločnosti Bisnode.

Počet novovzniknutých firiem by sa mohol v tomto roku ešte zvýšiť, dôvodom je rast slovenskej ekonomiky. „Slovenskej ekonomike sa dobre darí, čo potvrdzujú aj čísla z našich medziročných porovnaní. Hoci sme v prvých troch mesiacoch zaznamenali mierny pokles pri novovzniknutých firmách, k prvému polroku tieto čísla narástli a prekonali vlaňajšie výsledky. Môžeme tak povedať, že slovenská ekonomika je na vrchole a je predpoklad, že podnikatelia do konca tohto roka založia viac spoločností ako vlani, kedy sme zaznamenali rekord,“ priblížila analytička Bisnode Petra Štěpánová.

Termín vzniku strategického parku Haniska nie je známy

Podľa detailnej analýzy Bisnode založili podnikatelia minulý rok 20.028 firiem, pričom k 1. polroku 2017 ich bolo 11.016. Dáta z prvého polroka tohto roka hovoria o vzniku 11.077 nových podnikov, z toho 10.968 spoločností s ručením obmedzeným a 109 akciových spoločností.

Na Slovensku v súčasnosti pôsobí celkovo 267.122 firiem, z toho 259.654 spoločností s ručením obmedzeným a 7468 akciových spoločností. Najviac nových firiem vzniklo v Bratislavskom kraji (3561) a najmenej v Trenčianskom kraji (815).

Môže vás zaujímať

USA a Čína obnovili rokovania o obchode na vysokej úrovni