Jednou vetou

Na tomto sa dohodlo vedenie U. S. Steel s odborármi

U. S. Steel Košice, archív

foto: TASR

Predstavitelia U. S. Steel Košice (USSK) a Rada odborov OZ KOVO U. S. Steel Košice sa dohodli na predĺžení kolektívnej zmluvy o 30 dní.

Platnosť pôvodnej kolektívnej zmluvy skončila 31. marca, informoval hovorca U.S. Steelu Ján Bača.

„Vzhľadom na vývoj pandémie, ktorá zasiahla aj Slovensko, ako aj s ohľadom na situáciu na trhu s oceľou, ktorá sa zhoršuje už viac než rok, sa sociálni partneri dohodli na predĺžení platnosti súčasnej kolektívnej zmluvy, a to na ďalších 30 dní, čo poskytuje čas na to, aby sa spoločnosť pripravila na výzvy, ktoré ju čakajú v budúcnosti,“ uviedol Bača.

Ako ďalej dodal, rokovania zamestnávateľa s odborovými organizáciami budú pokračovať a obe strany sa dohodli, že detaily nebudú zverejňovať až do dosiahnutia novej dohody.

Vedenie spoločnosti sa v utorok s odborármi dohodlo na pokračovaní skrátenej pracovnej doby aj na mesiac apríl. „Prekážky na strane zamestnávateľa vo výške 60 percent mzdy sa v mesiaci apríl budú uplatňovať v rozsahu ako v predchádzajúcich mesiacoch, to znamená pre osemhodinový pracovný režim maximálne dve a pre 12-hodinový pracovný režim na maximálne jednu zmenu,“ uviedol predseda Rady odborov OZ KOVO USSK Juraj Varga.

V U. S. Steel Košice pracuje približne 11-tisíc zamestnancov, podnik patrí do nadnárodnej korporácie U. S. Steel.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie