Jednou vetou

NÁŠ TEST: Zisťovali sme, na koľko Vás vyjde jedlo a pitie na vianočných trhoch

Vianočné trhy v Bratislave už začali

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

Vianočné trhy sú globálne známou akciou, ktorú obľubujú ľudia po celom svete. Prichádzajú si vychutnať vianočné špeciality, hudbu, či jednoducho príjemnú vianočnú atmosféru. Na koľko by vás vyšlo jedlo, pitie, či pochutiny sme boli zisťovať na známych Bratislavských vianočných trhoch. Posvietili sme si však aj na ceny na vianočných trhoch vo Viedni. Koľko vyjde maškrtenie?

Vianočné trhy na Slovensku. Niektorí obchodníci ledva zarobia na prenájom stánku!

Vianočné trhy vo Viedni. | foto: Facebook

Pridajte sa k nám na facebooku – NÁJDETE NÁS TU

Bratislavské vianočné trhy sa „presýpajú“ najmä chutným jedlom a pitím, tie Viedenské potešia nielen jedlom, ale aj nádhernou výzdobou a množstvom stánkov s umeleckými predmetmi. Je iba na vás, či preferujete komornú atmosféru Bratislavských vianočných trhov, alebo umeleckejšiu a honosnú atmosféru vianočných trhov vo Viedni. Pozreli sme sa teda, kde vás strávený večer vyjde drahšie.

ZAUJÍMAVOSŤ: Takto dnes vyzerajú slávne Kúpele Grössling v Bratislave

Za vianočný punč by ste v Bratislave zaplatili približne 3 eurá, za nealkoholický punč 2 eurá. Vo Viedni by ste si priplatili, za punč si pýtajú 4 eurá a na ďalšie 4 eurá by vás vyšla záloha za keramický pohár v tvare čižmičky či anjelika s vianočným motívom, ktorú si môžete aj ponechať, ako suvenír na pamiatku.

Grilované mäso v žemli by v Bratislave stálo 4 eurá, vo Viedni až 6 eur. Sladké pochutiny v Bratislave začínajú na sume 2 eurá,  vo Viedni je cena vyššia- za pohár sladkostí zaplatíte 5 eur, za jahody v čokoláde (4 kusy) pýtajú 7 eur a viac. Menší darček (drobnú keramiku) v Bratislave kúpite za približne 10 eur, kým vo Viedni potrebujete až 15 eur.

Fotografie z Bratislavských vianočných trhov si pozrite v našej fotogalérií:

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie