Jednou vetou

Názorové rozdiely o štátnom sviatku boli so SNS vydiskutované, uviedol Pellegrini

Peter Pellegrini

foto: TASR

Jednorazový štátny sviatok na sté výročie Deklarácie slovenského národa 30. októbra by mal získať podporu v Národnej rade (NR) SR. Negatívne stanovisko Slovenskej národnej strany (SNS) celkom nekorešpondovalo s názorom celého vedenia a rozpory boli vydiskutované v utorok (22. 5.) na koaličnej rade. Uviedol to v stredu na 29. sneme Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) premiér SR Peter Pellegrini (Smer-SD).

Koaličná SNS deklarovala nesúhlas s návrhom na vyhlásenie jednorazového štátneho sviatku, podľa Pellegriniho si to však vydiskutovali na koaličnej rade. „Išlo o stanovisko, ktoré nejakým spôsobom bolo zverejnené, ale nie úplne korešpondovalo s celým názorom celého vedenia Slovenskej národnej strany, a preto sme sa dohodli, že to na vláde predložím a tento návrh by mal získať podporu v Národnej rade Slovenskej republiky,“ priblížil premiér.

Vláda schválila jednorazový štátny sviatok

Pellegrini dodal, že toto výročie je podľa neho dôležitejšie než ekonomické záujmy podnikateľov. „Ja rešpektujem stanovisko našich zamestnávateľov a firiem, ale ja si myslím, že pre mňa osobne je sté výročie Deklarácie slovenského národa ďaleko vyššie postavené ako nejaké ekonomické záujmy slovenského biznisu,“ skonštatoval.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie