Jednou vetou

NBÚ bude pri téme kybernetickej bezpečnosti spolupracovať s odborníkmi

Národná banka Slovenska (NBS)

Foto: TASR

Pri témach kybernetickej bezpečnosti, ale aj fyzickej a objektovej bezpečnosti, bude Národný bezpečnostný úrad (NBÚ) spolupracovať s think-tankom Globsec a profesijnými združeniami z týchto oblastí. Novozvolený riaditeľ NBÚ Roman Konečný to oznámil na bezpečnostnej konferencii Globsec 2019 v Bratislave.

„Som veľmi rád, že na Slovensku rastie komunita bezpečnostných expertov, ktorí prispievajú k zvyšovaniu našej bezpečnosti,“ poznamenal v tejto súvislosti Konečný. Prezident Globsecu Róbert Vass ocenil, že globálny think-tank so sídlom v Bratislave bude mať možnosť priamo prispieť k bezpečnosti na domácej pôde.

Možnosť spolupráce privítalo aj Združenie bezpečnostného a obranného priemyslu (ZBOP) SR. „Naši členovia vnímajú nové hrozby, ktorým čelí Slovensko. Preto vítame iniciatívu NBÚ, ktorý sa otvoril pre vzájomnú spoluprácu. Radi poskytneme kapacity a znalosti našich odborníkov pri zvyšovaní bezpečnosti Slovenska,“ uviedol prezident združenia Tibor Straka.

Kažimír sa bude môcť zúčastňovať rokovaní vlády SR, členstva v Smere sa už vzdal

Straka zároveň pripomenul, že už v súčasnosti členovia združenia spolupracujú so slovenskými univerzitami. „Budeme radi, ak sa spolupráca prehĺbi a ako štát, tak aj akademici budú môcť zdieľať svoje know-how,“ konštatoval.

Informáciu riaditeľa NBÚ privítal aj predseda Asociácie kybernetickej bezpečnosti (AKB) Ivan Makatura. „Prehĺbenie spolupráce s NBÚ vnímame ako veľmi dôležitý krok k ďalšiemu zvyšovaniu úrovne spôsobilostí v oblasti kybernetickej bezpečnosti,“ povedal.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie