Jednou vetou

NCZI má naďalej šéfovať Peter Blaškovitš

Na snímke sprava generálny riaditeľ Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) Peter Blaškovitš, riaditeľ projektu Martin Talian a riaditeľ sekcie rozvoja a integrácie NCZI Marián Šimegh počas tlačovej konferencie NCZI na tému Spustenie elektronického zdravotníctva (eZdravie) na Slovensku.

Foto: TASR

Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) bude naďalej viesť Peter Blaškovitš, ktorý uspel vo výberovom konaní. Ministerstvo zdravotníctva informuje o jeho výsledku na svojom webe.

Blaškovitš sa opätovne uchádzal o tento post s argumentom, že sa počas jeho pôsobenia podarilo po rokoch úspešne nasadiť projekt ezdravie. „Zároveň si uvedomuje, že je tu viacero výziev do budúcnosti, ktoré je potrebné uskutočniť a dokončiť. A cíti osobnú zodpovednosť za úspešnú implementáciu celého projektu,“ priblížil pre TASR v apríli hovorca centra Boris Chmel.

Na výberovom konaní sa zúčastnila okrem Blaškovitša ešte jedna uchádzačka – Františka Bezáková. V hodnotení neuspela.Peter Blaškovitš je vo funkcii riaditeľa NCZI od marca 2016.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie