Jednou vetou

Nemecko plánuje reformu fungovania centrálnych príjmov nemocníc

Ilustračné foto

Foto: pixabay.com

Nemecký minister zdravotníctva Jens Spahn plánuje predložiť návrh zákona, ktorý by mal odľahčiť preplnené centrálne príjmy nemocníc a ľuďom umožniť rýchlejší a lepší prístup k lekárskemu ošetreniu. Informoval o tom v pondelok denník Die Welt s odvolaním sa na znenie návrhu zákona, ktoré majú k dispozícii médiá skupiny Funke.

Poslanecký klub koaličného Mosta-Híd podporí projekt stratifikácie

„V súčasnosti sú centrálne príjmy nemocníc často preplnené, keďže medzi pacientmi sú aj tí, ktorým by lepšiu pomoc vedeli poskytnúť inde,“ povedal Spahn.

Takéto nastavenie negatívne ovplyvňuje tých pacientov, čo sú odkázaní na naliehavú pomoc v nemocniciach, pretože neraz musia čakať až neprimerane dlho.

Z návrhu zákona napríklad vyplýva, že by sa mali prepojiť telefónne linky záchrannej služby 112 a linka 116117, ktorá slúži na dohodovanie si termínov u etablovaných lekárov.

Brexit už možno stiahol Britániu do recesie, uviedol inštitút NIESR

O tom, či budú pacienti ošetrení v nemocniciach alebo u praktického lekára, by sa po novom malo rozhodnúť už počas telefonátu na záchrannú linku.

Pracovníci tiesňovej linky budú na základe prvotného posúdenia stavu pacienta rozhodovať o tom, či mu bude pomoc poskytnutá v nemocnici alebo v ambulancii lekára.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie