Jednou vetou

Nemocnice i lekári môžu žiadať o financie v rámci grantu Bojovníci za zdravie

Ilustračné foto

foto: unsplash.com

Nemocnice, lekári či neziskové organizácie sa môžu uchádzať o finančné prostriedky na skvalitnenie poskytovania zdravotnej starostlivosti. Grantový program Bojovníci za zdravie pomáha zdravotne znevýhodneným ľuďom už štvrtý rok. Vyhlásila ho zdravotná poisťovňa (ZP) Dôvera.

J. Cigániková: Najviac plytvania je v štátnych nemocniciach

„Chceme pomôcť inštitúciám, ktoré sa starajú o pacientov, či už ide o nemocnice, lekárov, zdravotnícke zariadenia, neziskové alebo pacientske organizácie. Sú najdôležitejšou súčasťou liečebného procesu a len vďaka nim môžu pacienti uspieť v boji o svoje lepšie zdravie,“ povedal generálny riaditeľ ZP Dôvera Martin Kultan.

Finančný príspevok získajú vybrané organizácie na aktivity spojené so zlepšením kvality či dostupnosti zdravotnej starostlivosti.

Ide najmä o rekonštrukciu a modernizáciu priestorov, nákup lepšieho materiálneho vybavenia, zvýšenie kvalifikácie zdravotníckeho personálu, realizáciu doplnkových aktivít pre zdravotne znevýhodnených alebo podporu aktivít zameraných na prevenciu pred civilizačnými ochoreniami.

Pellegrini urobí všetko pre to, aby bola v Bratislave nová nemocnica čo najskôr

Organizácie, ktoré sa chcú o peniaze z grantu uchádzať, musia od 16. apríla do 30. mája vyplniť elektronickú žiadosť. Maximálna výška príspevku pre jednu organizáciu je 20.000 eur.

Môže vás zaujímať

Priemerná cena bývania vzrástla medzikvartálne o takmer 60 eur za meter štvorcový