Jednou vetou

Nespokojní farmári rozhádzali hnoj pred Ministerstvo hospodárstva a Pôdohospodársku platobnú agentúru

Protestujúci farmári vysypali hnoj pred budovu Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) v Bratislave 22. februára 2019

foto: TASR – Jaroslav Novák

Porada štrajkového výboru nespokojných farmárov, ktorí prišli v utorok (19. 2.) do Bratislavy, o ďalšom postupe, by sa mala začať o 10. hodine. V piatok to povedal farmár František Oravec. "Čakáme na autodopravcov, ktorí nás prídu podporiť, potom začneme rokovať," avizoval.

Oravec potvrdil, že v piatok bol rozhádzaný maštaľný hnoj pred budovou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR a Pôdohospodárskej platobnej agentúry. Jedným alebo dvoma štrajkami sa nedajú dosiahnuť zmeny v pôdohospodárstve, preto budú pokračovať nátlakové akcie, ako ostrý štrajk či otváranie káuz, uviedol.

Magdoško: Svetlým bodom rokovania bolo vystúpenie ministerky Sakovej

Farmár skonštatoval, že vo štvrtok (21. 2.) podal trestné oznámenie na šéfku agrorezortu Gabrielu Matečnú (SNS) za ohováranie a farmári podali hromadné trestné oznámenie na Generálnej prokuratúre SR.

Nespokojní malí a strední farmári, lesníci a geodeti prišli na strojoch do Bratislavy v utorok, aby rokovali o problémoch v agrorezorte a predostreli svoje požiadavky. V stredu (20. 2.) sa stretli na rokovaní o problémoch s členmi vlády. Keďže neboli s jeho výsledkami spokojní, prešli do ostrého štrajku.

Farmár Oravec chce podať trestné oznámenie na ministerku Matečnú

Ministerka Matečná sa v stredu vyjadrila, že protest organizujú ľudia, ktorí sa tvária, že sú farmári, mnohí z nich však farmármi nie sú, pretože nemajú ani štvorcový meter pôdy. „Musím povedať, že nie som stotožnená s tým, že legitimizujeme ľudí, ktorí sa vyhrážali zabitím, či na iných si objednávali nástražné a výbušné systémy. Títo ľudia neprišli (na protest) kvôli farmárom, ale prišli pre osobné ciele a zastieranie niektorých faktov,“ upozornila šéfka agrorezortu.

Môže vás zaujímať

VEDA: Čmeliaky hryzú rastliny, aby skôr kvitli