Jednou vetou

Niektoré ambulancie sa nedohodli na nových zmluvách so VšZP

Všeobecná zdravotná poisťovňa

Foto: facebook.com/VSZP.sk

Zväz ambulantných poskytovateľov (ZAP), ktorý zastupuje stovky ambulancií, sa nedohodol so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou (VšZP) na úprave zmlúv k 1. júlu. Podľa ZAP nedošlo k dohode o nových zmluvných a cenových podmienkach najmä preto, že štátna poisťovňa nereflektuje na dlhodobé podfinancovanie sektora.

„ZAP trvá na tom, aby úprava zmluvných a cenových podmienok VšZP bola minimálne na úrovni dorovnania súčasného kontraktu medzi ZAP a referenčnou súkromnou zdravotnou poisťovňou – Dôvera. Sme presvedčení, že VšZP, ktorá hospodári s najväčším finančným objemom prostriedkov z verejného zdravotného poistenia a jej primárnym cieľom nie je vytváranie zisku, musí disponovať dostatočnými prostriedkami na minimálne dorovnanie ponuky referenčnej zdravotnej poisťovne v prospech ambulantného sektora,“ uviedla výkonná riaditeľka ZAP Zuzana Dolinková.

Ozdravný plán VšZP sa končí, základné imanie je 25 miliónov eur

Všeobecná zdravotná poisťovňa reagovala, že všetkým poskytovateľom zdravotnej starostlivosti ponúkla rovnaké podmienky. Nedohodla sa iba so ZAP. „Zmluvy s členmi ZAP sú platné do 31. decembra, takže VšZP nepovažuje rokovania za uzavreté. VšZP bude verejnosť informovať až o definitívnom výsledku rokovaní,“ uviedol v stanovisku referát komunikácie VšZP.

Môže vás zaujímať

Nové cestovné poriadky začnú od nedele platiť aj v Arrive