Jednou vetou

Nová generácia hodiniek od Apple zrejme bude mať pripojenie na internet

Apple podľa mediálnych správ ešte tento rok predstaví novú verziu svojich inteligentných hodiniek, ktoré budú mať prostredníctvom mobilnej siete priamy prístup na internet. Doteraz na to Apple Watch potrebovali pripojenie k iPhonu majiteľa.

Prinajmenšom niektoré modely Apple Watch majú mať čipy na pripojenie k mobilným LTE sieťam, uviedla agentúra Bloomberg. Apple už rokuje s prevádzkovateľmi mobilných sietí v USA a Európe, uviedla agentúra s odvolaním sa na informované osoby. Zároveň však upozornila, že hodinky môžu byť uvedené na trh neskôr a nemusí sa to stať ešte v tomto roku.

Apple Watch sú od svojho uvedenia na trh v roku 2015 najpredávanejšími inteligentnými hodinkami. Apple síce neudáva konkrétne predajné čísla, ale podľa expertov sa ich každý štvrťrok predá vyše 3 milióny kusov. Šéf Apple Tim Cook pri predložení posledných kvartálnych čísel povedal len to, že ich odbyt medziročne vyskočil o 50 %.

Druhá generácia hodiniek, ktorá sa dostala na trh vlani, už bola o niečo menej závislá od iPhonu, keďže hodinky disponujú vlastným GPS čipom, ktorý im napríklad umožňuje merať vzdialenosť pri behu.

Môže vás zaujímať

Vinári nepovažujú zavedenie spotrebnej dane ani kolkovanie vína za vhodné opatrenia