Jednou vetou

Novak: Rozhodovanie OPEC+ môže ovplyvniť samit G20

Ilustračné foto

foto: pixabay.com

Ruský minister energetiky Alexander Novak dúfa, že schôdzka lídrov skupiny G20 v japonskej Osake ukáže producentom z Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a z ďalších štátov, ako ďalej postupovať, pokiaľ ide o program znižovania produkcie.

Čaká sa najmä na schôdzku amerického prezidenta Donalda Trumpa a čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga, počas ktorej by mali rokovať o riešení súčasného obchodného konfliktu. Práve na základe výsledkov týchto rokovaní sa ukáže, aký bude ďalší vývoj ekonomiky, a tým aj dopyt po rope. To naznačí, aké by mohlo byť rozhodnutie skupiny krajín známej ako OPEC+ o programe znižovania produkcie.

HUAWEI: Skvelé tipy na darčeky za vysvedčenie, ktoré potešia nielen študentov

„Trh je momentálne vo veľmi zaujímavej fáze. Na jednej strane sa zdá, že z pohľadu ponuky a dopytu je vyvážený, na druhej strane je tu však veľa nejasností,“ povedal Novak. „Dúfame, že po samite G20 bude všetko jasnejšie,“ dodal minister s tým, že producenti by podľa neho mali prijať v súvislosti s dodávkami vyvážené rozhodnutie. Súčasný program o znižovaní produkcie vyprší 30. júna.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie