Jednou vetou

Nové cestovné poriadky začnú od nedele platiť aj v Arrive

Ilustračné foto

TASR

Nové cestovné poriadky začnú od 15. decembra platiť aj v spoločnostiach Arriva na Slovensku. Informoval o tom dopravca s tým, že pri zmenách cestovných poriadkov autobusov spoločnosť zohľadňovala zmeny v cestovných poriadkoch súvisiacich vlakov aj požiadavky cestujúcich a objednávateľov z miest a vyšších územných celkov.

„Pri úpravách časov odchodov našich autobusov každý rok zohľadňujeme zmeny v cestovných poriadkoch Železníc Slovenskej republiky, aby sme dosiahli čo najlepšiu nadväznosť našich spojov. Jazdné časy autobusov zároveň optimalizujeme aj vďaka informáciám z moderných GPS systémov, ktorými je väčšina autobusov Arriva vybavená,“ skonštatoval László Ivan, generálny riaditeľ spoločností Arriva na Slovensku.

Slovak Telekom zaznamenal v piatok masívnu vlnu podvodných volaní

V rámci prímestských autobusov Arriva Nitra dochádza k viacerým zmenám v dopravnej prevádzke prímestských autobusových liniek. Zmeny súvisia podľa spoločnosti s prispôsobením odchodov tak, aby docielili lepšiu vzájomnú nadväznosť autobusových spojov, a zároveň nadväznosť na vlakovú dopravu, s cieľom zabezpečiť plynulejší chod dopravy. Vo vybraných spojoch s odchodom z autobusovej stanice v Nitre je novinkou pridanie obsluhy obce Malý Lapáš. Pribudne tiež obsluha obce Vlčkovce pri vybraných spojoch z východiskovej stanice AS Trnava.

V časoch odchodov prímestských autobusových liniek Arriva Nové Zámky dochádza k viacerým zmenám v dopravnej prevádzke. Najčastejšou zmenou je posunutie času odchodu spojov z dôvodu lepšej vzájomnej nadväznosti autobusov, a tiež lepšej nadväznosti na vlakovú dopravu. Odchody autobusových spojení v MHD Nové Zámky prešli len drobnými úpravami.

Prímestské autobusové linky spoločnosti Arriva Trnava prešli viacerými zmenami v rámci nového cestovného poriadku. Ide primárne o úpravu časov odchodov. Zmeny majú priniesť plynulejšiu vzájomnú nadväznosť autobusových spojov, nadväznosť na vlakové spojenia a v prípade vybraných liniek aj na Bratislavskú integrovanú dopravu. S ohľadom na požiadavku cestujúcich na lepšiu nadväznosť MHD Trnava k jednotlivých vlakom na úseku Trnava – Bratislava sa zároveň uskutočnilo viacero zmien v úprave časov príchodov autobusov mestskej hromadnej dopravy na železničnú stanicu Trnava.

Valné zhromaždenie vodárni schválilo úver na opravu infraštruktúry

V mestskej autobusovej doprave v Nitre nedochádza aktuálne k žiadnej zmene. V ďalších MHD – v Topoľčanoch, Zlatých Moravciach a Vrábľoch došlo len k drobným zmenám potrebným z dôvodu zlepšenia nadväznosti spojov a zrýchlenia cestovania. Aj v ďalších cestovných poriadkoch spoločnosť pristúpila len k drobným zmenám.

Z dôvodu nižšej vyťaženosti v zimnom a jarnom období bude vlak na trase Nitra – Nové Mesto nad Váhom – Trenčín – Praha jazdiť raz počas dňa v oboch smeroch. Čas odchodu z Nitry zostáva 6.36 h a z Prahy o 14.14 h (okrem nedele, keď bude odchádzať z českej metropoly o 12.45 h).

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie