Jednou vetou

Nový apartmánový komplex pri Liptovskej Mare prinesie 20 pracovných miest

Liptovská Mara

TASR

Dve desiatky nových pracovných miest prinesie do Liptovského Mikuláša komplex siedmich apartmánových domov Maladinovo, ktorý od septembra vyrastá na južnom brehu Liptovskej Mary. Investícia sa dostane na sumu asi 8,6 milióna eur. Informovala zástupkyňa investora Katarína Ferjová.

Lokalita sa nachádza v blízkosti liptovskomikulášskeho akvaparku. Komplex vytvorí sedem domov s infraštruktúrou, reštauráciou, kaviarňou, wellnessom aj minimarketom. Slúžiť bude na krátkodobé ubytovanie. „Najväčší tlak na voľné kapacity na Liptove býva počas letných prázdnin, región naráža na strop počtu ubytovacích kapacít. Ak si má Liptov udržať kontinuálny rast, tak sčasti môže pomôcť aj výstavba apartmánových domov,“ uviedol realitný poradca Jozef Klepáč.

Vláda bude rozhodovať o riešení havarijných stavov kultúrnych pamiatok

Dodal, že väčšou výzvou pre Liptov rovnako ako pre väčšinu slovenských turistických destinácií zostáva lepšie vyťažovanie existujúcich kapacít v medzisezónnych obdobiach.Väčšia časť rezortu by sa mala dostať do prevádzky koncom budúceho roku. Ukončenie výstavby je naplánované na leto 2020.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie