Novým šéfom ŽSR je J. Tkáč, nahradil M. Erdössyho

Ilustračné foto

foto: TASR

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) vedie od utorka 56-ročný ekonóm Juraj Tkáč, ktorý zastával post námestníka generálneho riaditeľa ŽSR pre ekonomiku.

Do funkcie ho na návrh Správnej rady ŽSR vymenoval minister dopravy a výstavby Árpád Érsek (Most-Híd). Tkáč tak nahradil doterajšieho šéfa Martina Erdössyho, ktorý odstúpil. Informovala hovorkyňa rezortu dopravy a výstavby Karolína Ducká.

„Nový generálny riaditeľ dôverne pozná chod železníc a nebude potrebovať niekoľko mesiacov na zorientovanie sa, čo považujem za veľmi dôležitý faktor,“ poznamenal Érsek.

KOZ žiada zapracovanie pripomienok k stratégii zamestnávania cudzincov

Minister verí, že spoločnosť pod Tkáčovým vedením splní úlohu, ktorá sa od nej očakáva. A to, že „urobí všetko potrebné pre ďalší rozvoj a zvyšovanie kvality železničnej infraštruktúry a spoločnosť finančne zastabilizuje.“

Juraj Tkáč vyštudoval Elektrotechnickú fakultu v Košiciach. V minulosti pôsobil ako riaditeľ pobočky Československej obchodnej banky v Prešove, dlhodobo zastával vedúcu pozíciu v spoločnosti zaoberajúcou sa poradenstvom v oblasti práva a firemného financovania.

Od apríla 2017 viedol úsek ekonomiky v ŽSR, kde zodpovedal za finančné riadenie spoločnosti, správu majetku a plnenie účtovných plánov spoločnosti.

Slovenskí producenti mlieka sa usilujú o vývoz do Číny

Martin Erdössy na pozícii generálneho riaditeľa ŽSR, ktoré sú na Slovensku manažérom železničnej infraštruktúry, pôsobil od novembra 2016.

Môže vás zaujímať

ÚPVII uverejnil výzvu na projekt Atlas pasívnej infraštruktúry