Jednou vetou

Novým šéfom ŽSR je J. Tkáč, nahradil M. Erdössyho

Ilustračné foto

foto: TASR

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) vedie od utorka 56-ročný ekonóm Juraj Tkáč, ktorý zastával post námestníka generálneho riaditeľa ŽSR pre ekonomiku.

Do funkcie ho na návrh Správnej rady ŽSR vymenoval minister dopravy a výstavby Árpád Érsek (Most-Híd). Tkáč tak nahradil doterajšieho šéfa Martina Erdössyho, ktorý odstúpil. Informovala hovorkyňa rezortu dopravy a výstavby Karolína Ducká.

„Nový generálny riaditeľ dôverne pozná chod železníc a nebude potrebovať niekoľko mesiacov na zorientovanie sa, čo považujem za veľmi dôležitý faktor,“ poznamenal Érsek.

KOZ žiada zapracovanie pripomienok k stratégii zamestnávania cudzincov

Minister verí, že spoločnosť pod Tkáčovým vedením splní úlohu, ktorá sa od nej očakáva. A to, že „urobí všetko potrebné pre ďalší rozvoj a zvyšovanie kvality železničnej infraštruktúry a spoločnosť finančne zastabilizuje.“

Juraj Tkáč vyštudoval Elektrotechnickú fakultu v Košiciach. V minulosti pôsobil ako riaditeľ pobočky Československej obchodnej banky v Prešove, dlhodobo zastával vedúcu pozíciu v spoločnosti zaoberajúcou sa poradenstvom v oblasti práva a firemného financovania.

Od apríla 2017 viedol úsek ekonomiky v ŽSR, kde zodpovedal za finančné riadenie spoločnosti, správu majetku a plnenie účtovných plánov spoločnosti.

Slovenskí producenti mlieka sa usilujú o vývoz do Číny

Martin Erdössy na pozícii generálneho riaditeľa ŽSR, ktoré sú na Slovensku manažérom železničnej infraštruktúry, pôsobil od novembra 2016.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie