Jednou vetou

NR SR: Plénum pokračuje v rokovaní o návrhu štátneho rozpočtu

Budova NRSR

foto: TASR

Rokovanie o takzvanom zákone roka pokračuje v šiestom dni 38. schôdze Národnej rady (NR) SR. Rozpravu otvorila poslankyňa OĽaNO Silvia Shahzad, písomne prihlásených je ešte osem poslancov.

Shahzad upozornila, že rozpočet nedostatočne pokrýva debarierizáciu. „Štát nepovažuje za dôležité do bezbariérovosti investovať,“ podotkla v úvode šiesteho rokovacieho dňa s tým, že keď už sa nejaké prostriedky do tejto oblasti dajú, tak sa debarierizuje nekontrolovane a neefektívne.

Zároveň vyzvala, aby sa v rozpočte našli prostriedky na odstraňovanie bariér v rámci prístupu do budov. Najhoršie sú na tom podľa nej úrady práce a budovy polície.

Údajne až tretina Slovákov nevie čeliť nečakaným finančným výdavkom

Plénum začalo diskutovať o štátnom rozpočte na rok 2019 v piatok (30. 11.). Pre neprítomnosť ministra financií Petra Kažimíra (Smer-SD) v pondelok (3. 12.) sa poslanci dohodli, že pokračovať v rozprave o rozpočte sa bude v utorok.

Zákonodarcov v utorok čaká hlasovanie o prerokovaných bodoch. Rozhodovať by mali napríklad o obedoch zadarmo pre žiakov, o novej úprave pri hazardných hrách a rozhodnúť by mali aj o novom spôsobe voľby policajného prezidenta.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie