Jednou vetou

NRSR: Sólymosa neteší hlasovanie straníckych kolegov za dôchodkový strop

László Sólymos, minister Životného prostredia SR

Foto: TASR

Podpredsedu vlády a Mosta-Híd Lászlóa Sólymosa neteší hlasovanie jeho troch straníckych kolegov pri ústavnom zastropovaní dôchodkového veku. Pripomína, že Most-Híd dlhodobo nepodporoval toto opatrenie.

„Náš názor na dôchodkový strop bol dlhodobo známy. Nemilo ma prekvapilo, že napokon aj s hlasmi našich poslancov prešlo opatrenie, ktoré podľa môjho názoru nie je správne a vytvára bremeno pre budúce vlády,“ povedal pre TASR Sólymos v reakcii na hlasovanie kolegov. Obáva sa, že takýto krok neprispeje k dôveryhodnosti.

Dôchodkový vek na Slovensku sa zastropuje na 64 rokov

Dôchodkový vek na Slovensku sa ústavne zastropuje na 64 rokov. Ženy budú môcť ísť do dôchodku skôr za výchovu dieťaťa. Zmenu Ústavy SR definitívne schválil parlament. Za jej prijatie hlasovalo 91 poslancov zo 143 prítomných.

Ústavný zákon prešiel hlasmi poslancov Smeru-SD, SNS, Sme rodina, ĽSNS, za jeho prijatie hlasovali aj piati nezaradení poslanci. Časť opozície bola proti, zdržala sa aj väčšina poslancov koaličného Mosta-Híd, za prijatie hlasovali len traja z nich – Elemér Jakab, Péter Vörös a Ladislav Balódi.

Ústavný zákon má nadobudnúť účinnosť od 1. júla tohto roka.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie