Obľúbené lyžiarske strediská: Ako sú na tom tento rok?

Radi lyžujete na Slovensku? Poradíme Vám

autorská koláž hlavne.sk, canva

Zima je už v plnom prúde a je preto načase myslieť aj na obľúbené zimné aktivity - a lyžovanie či snowboardovanie patria medzi tie najobľúbenejšie. Pozreli sme sa teda na 5 najobľúbenejších lyžiarskych stredísk. Ktoré má aktuálne najlepšie podmienky na lyžovanie?

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Ilustračné foto | Foto: canva.com
Lyžiarske stredisko Jasná Nízke Tatry | Zdroj: facebook

1. Jasná Nízke Tatry

Aktuálne sa výška technicky upravenej snehovej pokrývky v najznámejšom lyžiarskom stredisku pohybuje od 10 do 30 centimetrov. Podmienky na lyžovanie sú prevažne veľmi dobré. Zajazdiť si môžete na 14 rôznych zjazdovkách zo všetkých 34. Celodenný Skipass vás vyjde na 43 eur priamo na mieste, online si ho môžete zakúpiť za 27 eur.

Vianoc sa nevedia dočkať. Pozrite sa, kto už má vyzdobený stromček!

Lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica | Zdroj: facebook

2. Tatranská Lomnica

Stredisko Tatranská Lomnica sa nachádza takmer na úpätí slovenského giganta, Gerlachovského štítu. Výška snehu na zjazdovkách v Tatranskej Lomnici je aktuálne 30 až 40 centimetrov, o sneh teda núdzu mať nebudete. Otvorených je 5 z 13 zjazdoviek. Skipass na jeden deň pre dospelú osobu stojí 39 eur pri kúpe na mieste, pri kúpe online je cena nižšia – 24 eur.

 

3. Štrbské pleso

Vo vyhľadávanom lyžiarskom stredisku Štrbské pleso je výška snehovej pokrývky okolo 45 centimetrov,  jedná sa o technický sneh. Lyžovať môžete na 4 z 12 zjazdoviek. Cena celodenného Skipassu je rovnaká ako v Tatranskej Lomnici – na mieste 39 eur, online 24 eur.

Prezidentskí kandidáti: Ako budú tráviť Vianočné sviatky?

Lyžiarske stredisko Bachledka Ski & Sun | Zdroj: facebook

4. Bachledka Ski & Sun

Stredisko Bachledka sa nachádza na východnom Slovensku, iba 30 kilometrov severne od mesta Poprad. Snehové podmienky v známej Bachledke však aktuálne nie sú ideálne. Zjazdovky pokrýva 10 až 20 centimetrov mokrého snehu. Skipass si môžete zakúpiť priamo na mieste alebo online, cena je rovnaká – 25,20 eur„Stredisko ešte otvorené nie je, otvárať budeme v období Vianoc. Pozitívnou informáciou je, že budeme otvárať naraz takmer všetky zjazdovky a taktiež novú kabínovú lanovku,“ informovala šéfka marketingovej komunikácie, Martina Múdra. Do príprav okrem novej kabínovej lanovky spadali aj prípravy novej lyžiarskej školy. Najvyťaženejšie býva stredisko počas Vianočných sviatkov a začiatkom jarných prázdnin v Poľsku. „Presný rekord návštevnosti nemáme, v zimných mesiacoch sa návštevnosť pohybuje v počte približne 4 tisíc ľudí,“ vysvetlila Múdra pre hlavne.sk.

 

Lyžiarske stredisko PARK SNOW Donovaly | Zdroj: facebook

5. PARK SNOW Donovaly

Lyžiarske stredisko takmer v srdci Slovenska – PARK SNOW Donovaly má práve naopak, podmienky na lyžovanie sú výborné. Svahy pokrýva 15 až 30 centimetrov pevného snehu. Stredisko je otvorené už od 7. decembra 2018. Cena Skipassu je rovnaká priamo v kamennej predajni aj online, celodenný Skipass pre dospelú osobu vás vyjde až na 55 eur„So zasnežovaním sme začali 17. novembra, čo je cca o týždeň neskôr ako v minulej sezóne a aj o ten týždeň neskôr sme otvárali sezónu,“ informoval marketingový manažér, Miroslav Dobrota. Medzi najvyťaženejšie obdobia patrí najmä „zlatý vianočný týždeň“ a jarné prázdniny detí zo západného Slovenska. A aký je návštevný rekord? „Vo vlaňajšej sezóne bol rekord v našom stredisku 30.12. a bolo to takmer 4200 lyžiarov. Návštevníkov však bolo omnoho viac, toto je počet len tých, ktorí lyžovali, príp. si kúpili spiatočný lístok lanovkou na Novú hoľu,“ informoval  Dobrota.

Štedrovečerné jedlo: čo vás tento rok vyjde najdrahšie?

Môže vás zaujímať

Krok OPEC+ zvýšil ceny ropy o vyše 1 %, cena Brentu prekročila 64 USD/barel