Jednou vetou

Stále sa nedohodli, koľko by ste im pridali Vy? Hlasujte!

Foto: TASR, Zdroj: TASR/Redakcia

Štrajk v automobilke Volkswagen Slovakia (VW SK) zrejme ešte nejaký čas potrvá. Ani dnešné 13. kolo kolektívneho vyjednávania totiž neprinieslo dohodu medzi odborármi a vedením spoločnosti. Moderné odbory Volkswagen sa boli o návrhoch radiť so zamestnancami.

Ich predseda Zoroslav Smolinský štrajkujúcich ľudí informoval, že zamestnávateľ ponúka zvýšenie tarifných tried o 4,5 % od 1. júna do 31. decembra tohto roka a o ďalších 4,5 % od 1. januára 2018 do konca budúceho roka. Zároveň ponúka jednorazovú platbu vo výške 350 eur a v auguste 2018 ďalších 200 eur.

„Samozrejme, že aj my sme museli urobiť ústupok z tých 16 %,“ povedal Smolinský. Zamestnávateľovi navrhli od 1. júna 2017 do 31. decembra 2018 zvýšenie miezd spolu o 13,9 %, a to na dve časti. Od 1. júna tohto do 30. mája budúceho roka navrhli nárast o 8,9 % a od 1. júna do 31. decembra 2018 o 5 %.
„Toto bol náš protinávrh. Tento protinávrh bol náš konečný, z ktorého nechceme upustiť. Teraz my potrebujeme vedieť od vás, či s tým súhlasíte, aby sme ho držali, alebo nám dáte mandát ísť ešte nižšie,“ pýtal sa Smolinský štrajkujúcich. Tí sú odhodlaní v štrajku pokračovať.

Koľko by mali pridať zamestnancom vo Volkswagene podľa Vás?

Loading ... Loading ...

Môže vás zaujímať

VIDEO: Novinka na hraniciach. Toto oznámil Matovič s Babišom v Prahe