Jednou vetou

Odstránenie havarijného zosuvu na R2 vyjde diaľničnú spoločnosť takmer 5 miliónov eur

Ilustračné foto

TASR

Odstránenie havarijného zosuvu na rýchlostnej ceste R2 medzi Budčou a Zvolenom vyjde Národnú diaľničnú spoločnosť (NDS) na 4,98 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).

Vyplýva to z oznámenia o výsledku tendra, ktoré bolo zverejnené vo vestníku verejného obstarávania. Zákazku pre diaľničiarov zabezpečí spoločnosť Rocknet SK z Pezinka. NDS firmu na tieto práce vyberala priamym rokovacím konaním, keďže išlo o mimoriadnu udalosť. Predložená bola jedna ponuka.

Na rýchloceste R2 došlo podľa diaľničiarov pri zosuve skalného bloku k zničeniu pôvodného záchytného systému, pričom bol zasiahnutý asfaltový kryt cesty. „Je potrebné preskúmať skalné bralá nad záchytným systémom, pretože súčasný záchytný systém nemá dostatočnú výšku, nakoľko pri poslednom zosuve uvoľnené skaly tento systém nezachytil, prípadne zachytil čiastočne,“ opísala NDS v oznámení.

Ide teda podľa NDS o vybudovanie nového záchytného systému – takzvaného dynamického, ktorý je na túto situáciu vhodnejší. Skaly sa v úseku zosunuli koncom júna tohto roku. Aktuálne NDS čiastočne sprejazdnila rýchlostnú cestu v tomto úseku. S obmedzeniami by však mali vodiči podľa diaľničiarov počítať do konca januára 2018.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie