Jednou vetou

Organizácia účasti na veľtrhoch a výstavách vyjde MDV na takúto sumu

Minister dopravy a výstavby SR Árpád Érsek

foto: TASR

Účasť Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR na medzinárodných veľtrhoch a výstavách cestovného ruchu by mala organizačne zabezpečiť a realizovať spoločnosť Exposervice SK za takmer 2 milióny eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Vyplýva to z oznámenia o výsledku súťaže, ktoré bolo zverejnené vo vestníku verejného obstarávania.

Jednotlivé veľtrhy a výstavy sa líšia rôznymi miestami konania a metrážou výstavnej plochy, konkrétne dvoma typmi, 30 štvorcových metrov (m2) a 60 m2. Celková hodnota zákazky je 1.998.700 eur bez DPH. Kritériom pre výber bola cena, pričom zákazka sa nebude spolufinancovať z eurofondov.

G20 prijme podobnú klimatickú dohodu, na akej sa dohodli vlani v Argentíne

Ďalšie oznámenie o výsledku tendra hovorí o tom, že komplexné poskytovanie služieb súvisiacich so zabezpečením leteniek na pravidelných a nepravidelných (charterových) leteckých linkách aj u tzv. nízkonákladových prepravcov zabezpečí pre MDV spoločnosť Faveo za 960.000 eur bez DPH. „Súčasťou predmetu zákazky je aj doručovanie leteniek v termínoch a spôsobom určeným objednávateľom,“ opísalo MDV v oznámení. Zákazka by sa mala spolufinancovať z eurofondov, konkrétne ide o Operačný program Integrovaná infraštruktúra.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie