Jednou vetou

Pašeráka tabakovej suroviny chytili priamo pri čine

Ilustračný obrázok

foto: TASR

Na Kysuciach si organizovaná skupina pašerákov privyrábala nelegálnym predajom tabaku a tabakových výrobkov.

Kriminalisti z Kriminálneho úradu finančnej správy chytili pri čine priamo jedného z nich. Pri akcii zaistili tri tony tabakovej suroviny. Škodu spôsobenú štátnemu rozpočtu vyčíslili na 300.000 eur.

Kriminálny úrad finančnej správy disponoval informáciami o nezákonnom dovoze tabaku a tabakových výrobkov z územia iných štátov na územie Slovenskej republiky.

Vianočné trhy na Slovensku. Niektorí obchodníci ledva zarobia na prenájom stánku!

Tabakovú surovinu následne slovenská spoločnosť s poľským konateľom predávala rôznym spoločnostiam v rámci Európskej únie aj napriek tomu, že nemala povolenie na obchodovanie s tabakovou surovinou.

Každý obchodník s tabakovou surovinou, prevádzkovateľ daňového skladu, musí totiž disponovať platnou registráciou.

Kriminalisti spravili raziu v jeho skladových priestoroch, ktoré si prenajímal v Kysuckom Novom Meste. Našli tam 12 kusov 80 kg vážiacich kartónových krabíc a päť čiernych igelitových vriec tabakovej suroviny.

Sklad zostali colníci z KÚFS strážiť a v noci prichytili priamo pri čine konateľa spoločnosti, ktorý prišiel do skladu s dodávkou plnou stoviek kilogramov ďalšej tabakovej suroviny. Vodiča, konateľa spoločnosti, kriminalisti zaistili.

Kauza Nissanu ovplyvnila japonskú burzu, index Nikkei klesol o vyše percento

„Vyšetrovateľ finančnej správy začal vo veci trestné stíhanie pre zločin skrátenia dane a poistného. V prípade preukázania viny hrozí páchateľovi trest odňatia slobody vo výške 7 až 12 rokov. Vzhľadom na pokračujúce vyšetrovanie v tejto chvíli nie je možné poskytnúť podrobnejšie informácie,“ informovala hovorkyňa finančnej správy Ivana Skokanová.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie