Jednou vetou

Pellegriniho úrad predloží návrh národných priorít vláde v máji 2018

Päť národných priorít bude výsledkom participatívneho procesu, ktorý sa začal 20. februára. TASR o tom informoval komunikačný odbor Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII) Petra Pellegriniho (Smer-SD).

Generálna riaditeľka sekcie riadenia investícií Alena Sabelová povedala, že návrh národných priorít predloží ÚPVII vláde v máji 2018. „Potrebujeme ucelenú stratégiu rozvoja spoločnosti, z ktorej budeme môcť neskôr odvodzovať hospodársku, finančnú a rôzne iné prierezové stratégie,“ uviedla.

Podľa nej chýba rozvojová vízia, je však 17 cieľov Agendy 2030 pre udržateľný rozvoj, ktoré SR s ostatnými štátmi OSN schválila v septembri 2015. „Tie budeme agregovať do zúženého počtu okruhov, relevantných pre našu krajinu,“ spresnila.

Priority vzídu zo série 10 stretnutí po celom Slovensku približne so 150 zainteresovanými partnermi, uvádza ďalej odbor. Viac ako polovica stretnutí bude v regiónoch mimo Bratislavy a zúčastnia sa na nich mimovládni aktéri, ako napríklad neziskové organizácie, samosprávy a záujmové združenia, priblížila.

Slovensko bude v júli prezentovať na pôde OSN v New Yorku prvý dobrovoľný report o stave plnenia cieľov udržateľného rozvoja, kde predstaví aj národné priority, uzatvára komunikačný odbor.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie