Jednou vetou

Počas leta bude z Bratislavy lietať 47 pravidelných liniek

Ilustračné foto

foto: TASR

Cestujúcich z bratislavského Letiska M. R. Štefánika čakajú počas letného letového poriadku novinky. Jednou z nich je príchod nového leteckého dopravcu Cyprus Airways s pravidelnou linkou do Larnaky alebo aj pravidelná linka do Antalye v Turecku dvakrát denne.

Ako informovala hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková, letný cestovný poriadok vstupuje do platnosti so zmenou času v nedeľu 31. marca. Platiť bude do ďalšej zmeny času, do 26. októbra tohto roka. Prináša spolu 47 pravidelných liniek do 41 destinácií v 18 krajinách.

Pravidelnú linku do Antalye budú môcť cestujúci využiť po prvý raz. „Doposiaľ bola táto linka k dispozícii len ako charterová, ktorou mohli cestujúci letieť iba, ak si zakúpili pobyt od cestovnej kancelárie,“ priblížil generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Jozef Pojedinec. Od 30. mája bude dopravca Smartwings zabezpečovať linku do tureckého letoviska 14-krát týždenne, čiže dvakrát denne, ako pravidelný let.

Rezort práce analyzuje predĺženie materskej či zvýšenie rodičovského príspevku

Do Turecka je možné podľa Ševčíkovej využiť aj pravidelnú linku dopravcu Ryanair do letoviska Dalaman. Lety budú k dispozícii od apríla každý štvrtok. Zároveň bude obnovené od apríla pravidelné letecké spojenie s Eindhovenom v Holandsku, kam sa bude lietať v pondelky a piatky.

V porovnaní s minuloročným letným letovým poriadkom sú novinkami aj linky do destinácií Ľvov či Kyjev – Boryspiľ, kam sa lieta od novembra 2018. Do šiestich destinácií, ako sú Burgas, Larnaka, Korfu, Malorka, Kyjev či Londýn, budú pravidelné letecké linky zabezpečovať navyše viacerí leteckí dopravcovia.

Pravidelné linky z Bratislavy prevádzkuje počas leta sedem leteckých spoločností. „Počas letnej sezóny od júna do septembra/októbra je navyše plánovaných približne 2800 nepravidelných dovolenkových charterových letov, ktoré si objednávajú cestovné kancelárie do tradičných letovísk v Grécku, Turecku, Tunisku, Egypte, Taliansku, Bulharsku, Čiernej Hore, Španielsku, Izraeli, Albánsku či na Kapverdy a z nich do Bratislavy,“ dodal Pojedinec.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie