Jednou vetou

Počet cestujúcich na bratislavskom letisku vzrástol v prvom štvrťroku o 9 %

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave.

Foto: TASR/archív

Letisko M. R. Štefánika vybavilo v prvom štvrťroku 2019 takmer o 32.999 cestujúcich viac ako v rovnakom období vlaňajška. Počas prvých troch mesiacov tohto roka bolo spolu na prílete a odlete vybavených 385.650 cestujúcich, čo je nárast o 9 %. Informovala o tom hovorkyňa letiska Veronika Ševčíková.

Podľa nej ide o druhý najvyšší počet cestujúcich v prvom štvrťroku v celej histórii letiska. Najviac cestujúcich pritom cestovalo od začiatku roka z Letiska M. R. Štefánika do Londýna, Dublinu, Kyjeva a z nich do Bratislavy. V januári, februári a marci sa spolu uskutočnilo 5453 letov.

Nárast cestujúcich zaznamenalo letisko aj v samotnom mesiaci marec, keď odbavilo spolu 140.405 cestujúcich, teda o 8 % viac ako v marci 2018.

Trump radí: Boeing by mal opraviť lietadlá typu 737 MAX a potom ich premenovať

„O rast sa pričinili nové linky v medzinárodnej pravidelnej doprave, medzi nimi linky do Londýna-Lutonu, Kyjeva-Boryspiľu a Kyjeva-Žuljany, do ukrajinského Ľvova či Marrákeša v Maroku a z nich do Bratislavy,“ skonštatovala Ševčíková.

V marci sa zároveň na letisku uskutočnilo 2110 vzletov a pristátí, čo je o 2 % viac pohybov lietadiel ako vlani v marci.

Môže vás zaujímať

Slovenské domácnosti by mohli mať od budúceho roka lacnejšiu elektrinu