Jednou vetou

Podnikatelia, chcete sa zviditeľniť a nemáte na to? Vyskúšajte toto

Potrebujete pri začiatkoch v podnikaní pomoc? Toto by ste mohli využiť!

autorská koláž hlavne.sk

Lákavá ponuka pre podnikateľov, ktorým chýbajú peniaze na reklamu. Architektonický návrh predajne, dizajn výrobku, logo, webová stránka alebo reklamná kampaň. Podnikatelia sa teraz môžu dostať k špeciálnym poukazom a zviditeľniť sa až v štyroch odvetviach, ktoré táto kampaň podporuje. Nová forma pomoci bude k dispozícii v rámci národného projektu Podpora rozvoja kreatívneho priemyslu na Slovensku, ktorý implementuje Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA). Projekt je financovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja prostredníctvom operačného programu Výskum a inovácie.

VIDEO: Pracujete s peniazmi? Pozor na takýchto podvodníkov!

Predstavte si, že máte firmu, produkt, služby a chcete sa zviditeľniť. Náklady na reklamu dnes nie sú lacný špás a každá firma má čo robiť, ak si chce dovoliť čo len malú kampaň a zviditeľniť sa. S novou pomocou, ktorá prichádza, to bude o niečo dostupnejšie.

Malé a stredné podniky teraz môžu získať kreatívne vouchere, ktoré pokryjú až polovicu nákladov na služby z odvetvia architektúry, dizajnu, programovania alebo reklamy a marketingu. Už teraz (od 20. júla) sa môžu prihlasovať všetci dodávatelia takýchto kreatívnych služieb a to cez Galériu realizátorov na stránke www.vytvor.me.

Koľkým firmám pomôžu

„Kreatívne vouchere pomôžu aj podnikateľom, ktorí profesionálne služby architektov, dizajnérov, programátorov a marketérov doteraz využívali minimálne alebo vôbec. Ak sa spolupráca osvedčí, môže pokračovať aj v budúcnosti. Na vouchere je v projekte vyčlenených 7,5 milióna €. Naším cieľom je podporiť minimálne 1 500 malých a stredných podnikov,“ uviedla generálna riaditeľka SIEA Alexandra Velická.

Všetko o poplatkoch, keď idete autom do Chorvátska

V pilotných výzvach môže byť hodnota voucheru v prípade služieb architektov až do výšky 10 000 €, v ostatných troch odvetviach do 5 000 €. Podnikatelia zaplatia celú zákazku a po predložení kompletnej dokumentácie im SIEA voucher spätne preplatí.

Aké sú podmienky

Kreatívne vouchere sú určené pre podnikateľov, ktorí spĺňajú definíciu malých a stredných podnikov a podmienky projektu. Základom žiadosti o voucher je opis služby alebo diela a vyhodnotenie troch cenových ponúk od oslovených dodávateľov, ktoré podnikateľ prikladá k žiadosti. Pokiaľ dodávateľ s najnižšou cenovou ponukou ešte nemá zverejnený profil v Galérii realizátorov, musí si podať žiadosť o zápis do Zoznamu oprávnených realizátorov do piatich dní od predloženia žiadosti o kreatívny voucher.

ANKETA: Toľkoto si mesačne vieme ušetriť?!

Výzva na prihlasovanie realizátorov je zverejnená od 20. júla 2018. Realizátor musí pôsobiť v príslušnom odvetví na trhu viac ako jeden rok a musí mať vysporiadané daňové a odvodové povinnosti. Pri registrácii vyplní jednoduchý elektronický formulár, po overení a doplnení ďalších údajov s ním SIEA podpíše zmluvu a zverejní jeho profil v galérii. „Galéria sa bude napĺňať a aktualizovať počas celého projektu, ale čím skôr v nej bude dodávateľ kreatívnej služby zverejnený, tým ľahšie ho podnikatelia nájdu a oslovia,“ dodala A. Velická.

Letecky na dovolenku – určite sa oplatí myslieť aj na toto

Výzvy na predkladanie žiadostí o vouchere v odvetviach architektúra a dizajn budú zverejnené 1. augusta 2018, o vouchere budú môcť podniky žiadať od 13. augusta 2018. Výzvy na predkladanie žiadostí v odvetviach reklama a marketing a tiež informačno-komunikačné technológie – programovanie SIEA plánuje vyhlásiť v septembri. Do prvého kola hodnotenia v pilotných výzvach budú zaradené žiadosti s termínom ukončenia realizácie do 31. októbra 2018, do druhého kola projekty ukončené do 31.1.2019.

Môže vás zaujímať

Legislatívu k termínu podania daňových priznaní prerokuje parlament v zrýchlenom režime