Ponad rieku Ipeľ na slovensko-maďarskej hranici sa má postaviť cestný most

Hranica medzi Slovenskom a Maďarskom na rieke Ipeľ

foto: TASR

Medzi obcami Vrbovka (okres Veľký Krtíš) a Örhalom na slovensko-maďarskej hranici by mal vzniknúť cestny most ponad rieku Ipeľ. O návrhu na uzavretie dohody medzi vládou Slovenska a Maďarska o výstavbe tohto cestného mosta bude v stredu 22. augusta rokovať kabinet Petra Pellegriniho (Smer-SD).

Materiál predkladá na rokovanie vlády minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd). Podľa rezortu dopravy výstavba mosta nad riekou Ipeľ medzi obcami Vrbovka a Őrhalom podporí cezhraničnú spoluprácu, prispeje k rozvoju turizmu, voľnému pohybu ľudí či už za prácou alebo voľnočasovýmí aktivitami a prispeje k celkovému hospodárskemu a spoločenskému rozvoju prihraničných regiónov.

Tripartita sa na výške minimálnej mzdy v budúcom roku nedohodla

Financovanie výstavby mosta je plánované z programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Maďarsko 2014-2020, z  príspevku štátu prostredníctvom Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a zo zdrojov Banskobystrického samosprávneho kraja. Cestný most by mal slúžiť pre osobnú a nákladnú dopravu do 3,5 tony.

Môže vás zaujímať

Mikloš: Životná úroveň na Ukrajine sa zlepšila, v ľuďoch však rezonuje prepad