Jednou vetou

Veľký záujem o nový portál pre školákov. Toto ich najviac zaujímalo

ilustračné,

Foto: TASR

Portál „Učíme na diaľku“, ktorý má počas mimoriadnej situácie pre koronavírus pomôcť rodičom, žiakom a učiteľom s dištančným učením, zaznamenal od spustenia takmer 120-tisíc návštev. Agentúru SITA o tom informovalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVaŠ SR).

Portál predstavil minister školstva Branislav Gröhling (SaS) v stredu 25. marca na tlačovej besede. Na tvorbe stránky sa okrem ministerstva podieľala aj Slovenská komora učiteľov (SKU), Centrum inkluzívneho vzdelávania, To dá rozum, Komenského inštitút či iniciatíva Deti nepočkajú spolu so zástupcami Inštitútu vzdelávacej politiky.

Najviac online rady a tipy

Tlačový odbor ministerstva priblížil, že počas prvého dňa portál navštívilo 119 602 návštevníkov a počet pozretí jednotlivých stránok sa pohyboval na úrovni vyše 588-tisíc vzhliadnutí. „Najviac navštevovanými na stránke boli online zdroje, ktoré môžu využiť učitelia pri aplikácii dištančného vzdelávania, aktuálne zmeny termínov v organizácii školského roka, no často vyhľadávanými boli aj odporúčania na zadávanie úloh online, rady a tipy,“ spresnil rezort.

Nestíhajú na všetko reagovať

Dodal, že do schránky bolo doručených viac ako 250 podnetov od rodičov, učiteľov, zriaďovateľov či neziskových organizácií. Otázky boli zamerané najmä na pracovnoprávne vzťahy a rôzne praktické otázky, napríklad ako realizovať v tejto krízovej situácii vzdelávanie online formou. Vzhľadom na množstvo otázok však nemôže ministerstvo odpovedať promptne. „Predpokladáme, že po prvotnom nápore otázok a mailov budeme vedieť aktualizovať stránku na dennej báze a dopĺňať všetky nápady, podnety, odpovede a nové informácie ihneď,“ uzavreli.

Mimoriadna situácia

Od 12. marca platí na Slovensku pre koronavírus mimoriadna situácia. V tejto súvislosti boli v krajine zavedené viaceré obmedzenia na zamedzenie šírenia ochorenia, vrátane zatvorenia škôl do odvolania. Vláda SR tiež pristúpila k vyhláseniu núdzového stavu pre celý sektor zdravotníctva a sociálne zariadenia, kde poskytujú zdravotnú starostlivosť. Zatvorené sú maloobchodné prevádzky a prevádzky so službami. Každú nedeľu budú zatvorené aj potraviny, drogérie, lekárne, predajne tlače či krmív pre zvieratá. Dôchodcovia budú mať na nákupy vyčlenený čas od 9:00 do 12:00. Zavádza sa tiež povinnosť nosiť rúško všade mimo svojej domácnosti.

Môže vás zaujímať

Donald Trump sa nakazil koronavírusom