Jednou vetou

Používatelia elektronických schránok môžu za súdne poplatky platiť kartou

Ilustračná foto

Foto: Pixabay.com

Používatelia elektronických schránok môžu od marca zaplatiť za súdne poplatky na portáli slovensko.sk platobnou kartou. Informovala o tom Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES).

Od marca možno platiť kartou za elektronické služby týkajúce sa exekučného a upomínacieho konania. Aby mohli občania platbu realizovať, musia mať aktivovanú elektronickú schránku na doručovanie a platobnú kartu.

E-služby sú dostupné pod jednotným názvom Podávanie návrhov a súvisiacich písomností na súdne konanie. Ide napríklad o podanie návrhu na opravný prostriedok, podanie späťvzatia žaloby, podanie odvolania voči súdnemu rozhodnutiu a ďalšie.

Ceny ropy klesli, cena Brentu skĺzla pod 67 USD za barel

„Platba kartou z pohodlia domova je nielen komfortná, ale vybavenie úradnej záležitosti je tiež rýchlejšie, keďže spracovanie transakcie je takmer okamžité,“ povedal generálny riaditeľ NASES-u Peter Ďurica.

Platba kartou, ako jeden zo spôsobov úhrady správnych a súdnych poplatkov, bola prvýkrát sprístupnená v roku 2018, kedy sa tejto metóde platby prispôsobili vybrané elektronické služby ministerstva vnútra. Vo februári 2019 sa pridalo 58 vybraných elektronických služieb ministerstva dopravy a výstavby. Teraz pribudlo ministerstvo spravodlivosti.

Môže vás zaujímať

INVESTOVANIE: Týmto fondom v druhom pilieri sa nedarilo, objem majetku však mierne stúpol