Povianočné výpredaje odštartujú v kamenných obchodoch o deň neskôr

Ilustračná foto.

Foto: pixabay.com

Spustenie povianočných výpredajov v kamenných obchodoch sa v tomto roku o jeden deň posunie. Kým v minulých rokoch štartovali zvyčajne už 26. decembra, tento rok ešte musia byť obchody počas Druhého sviatku vianočného zatvorené.

Prevádzky sa tak otvoria 27. decembra a spolu s tým sa spustia aj výpredaje tovaru. Podľa analytika agentúry pre prieskum trhu Terno Ľubomíra Drahovského takýto posun zrejme prinesie väčší záujem ľudí o to, aby vyšli do obchodov a nakupovali.

Peňažné poukážky pod stromček

Okrem toho, čoraz viac ľudí si podľa jeho slov daruje pod stromček peňažné poukážky a nakupujú po Vianociach. „Ľudia si darujú peniaze alebo peňažné poukážky. Toto bude motiváciou, že mnohí budú chcieť ísť nakupovať do obchodov,“ opísal Drahovský pre TASR.

Súčasne podľa jeho slov stúpla v tomto roku aj kúpyschopnosť domácností. Ľudia si tak môžu dovoliť kúpiť viac ako v predchádzajúcich rokoch.

Rozdielne v regiónoch

„Ale samozrejme, rozdiel je v kúpyschopnosti jednotlivých regiónov v rámci Slovenska,“ upozornil analytik. Obchod v slabších regiónoch, kde ľudia riešia existenčné otázky, nebude mať také vysoké tržby ako v ekonomicky silnejších oblastiach krajiny.

Výrazné 50- až 70-% zľavy sa pritom podľa Drahovského často týkajú sortimentu z predchádzajúcej sezóny. Alebo pri oblečení ide často o malé či veľké veľkosti.

Môže vás zaujímať

PKN Orlen požiadal ruských dodávateľov o kompenzáciu za kontaminovanú ropu