Jednou vetou

Pracovníci prokuratúry prehľadali priestory automobilky Porsche

Ilustračné foto

Foto: TASR

So 176 pracovníkmi vykonala v utorok prokuratúra, úrad pre daňové úniky a krajinský úrad kriminality prehliadku priestorov automobilky Porsche, dcéry koncernu Volkswagen. Ide o podozrenie z trestných činov podplácania a sprenevery.

Volkswagen asi bude v Bratislave vyrábať malý elektromobil

Podľa výsledkov úradu v Stuttgarte jeden daňový poradca prezradil vedeniu Porsche AG tajné informácie a za to získal určité výhody. Okrem toho existuje aj podozrenie, že bývalý člen závodnej rady dostával neprimerane vysoké odmeny.

Piati členovia, medzi nimi aj poprední manažéri a v inej záležitosti podozrivý daňový poradca v dôsledku sprenevery sa dopustili trestného činu. Samotný člen závodnej rady nie je medzi obvinenými. Informoval o tom portál FAZ.net.de.

Prehľadanie priestorov sa uskutočnilo nielen v stuttgartskom závode a Weissachu, ale aj na finančnom úrade, v kancelárii daňového poradcu a v bytoch v okolí Karlsruhe, Pforzheimu a v Ostalbkreise. Boli zaistené dokumenty a nosiče dát.

Porsche chce v Hornej Strede vyvíjať robotizované linky pre automobilky

Zásah orgánov potvrdil aj hovorca Porsche. Dodal, že automobilka spolupracuje s vyšetrovacími orgánmi.
K podobnému kroku došlo aj v samotnom Volkswagene, kde sa prešetruje prípad podozrenia zo sprenevery.

Zisťuje sa, či sa zástupcom zamestnancov neschválili privysoké príjmy. Samotní členovia závodnej rady nie sú medzi podozrivými.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie