Pracovníkom s eurofondmi pomôžu zmeny v Zákonníku práce, tvrdí Remišová

Poslankyňa OĽaNO-NOVA Veronika Remišová.

Foto: archívne, TASR

Opozičné hnutie OĽaNO víta, že koalícia podporila zmeny v Zákonníku práce, ktoré pripravila poslankyňa Veronika Remišová. Návrh bol posunutý v utorok (5.12.) do druhého čítania v parlamente.

Po dlhom čase ide o prvú opozičnú novelu zákona, ktorú vládna koalícia podporila. Hnutie upozornilo, že mnohé návrhy OĽaNO by mohli prispieť k zlepšeniu života ľudí na Slovensku a k zlepšeniu fungovania štátu, vládna koalícia ich však systematicky zamieta. Ako príklad uviedlo príplatky zamestnancom za prácu cez víkend a počas sviatkov, ktoré vládni poslanci začiatkom roka zamietli, ale strana Smer-SD ich o pár mesiacov skopírovala do sociálneho balíčka.

Remišová berie posunutie novely Zákonníka práce „ako mikulášsky darček“„Zmena zákona by mala pomôcť ľuďom, ktorí pracujú na projektoch financovaných z eurofondov. Tieto projekty sú často dlhšie ako dva roky, čo je doteraz maximálna dĺžka zamestnania na dobu určitú. Zamestnávateľ tak po dvoch rokoch človeka prepustil a zamestnal niekoho iného. Nami predložená novela zákona umožní, aby mohli ľudia ostať pracovať na projektoch až do ich skončenia,“ uviedla v stanovisku pre médiá Remišová.

Zmena zákona podľa nej pomôže aj štátnym inštitúciám, ktoré na prípravu a realizáciu programov Európskej únie takisto zamestnávajú aj odborníkov, ktorých pracovné zmluvy sú zväčša uzatvárané len na dobu určitú, do skončenia daného programu.

Môže vás zaujímať

ZSSK Cargo pociťuje recesiu v hutníckom priemysle, rokuje s odbormi