Pracovníkom s eurofondmi pomôžu zmeny v Zákonníku práce, tvrdí Remišová

Poslankyňa OĽaNO-NOVA Veronika Remišová.

Foto: archívne, TASR

Opozičné hnutie OĽaNO víta, že koalícia podporila zmeny v Zákonníku práce, ktoré pripravila poslankyňa Veronika Remišová. Návrh bol posunutý v utorok (5.12.) do druhého čítania v parlamente.

Po dlhom čase ide o prvú opozičnú novelu zákona, ktorú vládna koalícia podporila. Hnutie upozornilo, že mnohé návrhy OĽaNO by mohli prispieť k zlepšeniu života ľudí na Slovensku a k zlepšeniu fungovania štátu, vládna koalícia ich však systematicky zamieta. Ako príklad uviedlo príplatky zamestnancom za prácu cez víkend a počas sviatkov, ktoré vládni poslanci začiatkom roka zamietli, ale strana Smer-SD ich o pár mesiacov skopírovala do sociálneho balíčka.

Remišová berie posunutie novely Zákonníka práce „ako mikulášsky darček“„Zmena zákona by mala pomôcť ľuďom, ktorí pracujú na projektoch financovaných z eurofondov. Tieto projekty sú často dlhšie ako dva roky, čo je doteraz maximálna dĺžka zamestnania na dobu určitú. Zamestnávateľ tak po dvoch rokoch človeka prepustil a zamestnal niekoho iného. Nami predložená novela zákona umožní, aby mohli ľudia ostať pracovať na projektoch až do ich skončenia,“ uviedla v stanovisku pre médiá Remišová.

Zmena zákona podľa nej pomôže aj štátnym inštitúciám, ktoré na prípravu a realizáciu programov Európskej únie takisto zamestnávajú aj odborníkov, ktorých pracovné zmluvy sú zväčša uzatvárané len na dobu určitú, do skončenia daného programu.

Môže vás zaujímať

Valné zhromaždenie vodárni schválilo úver na opravu infraštruktúry