Jednou vetou

Pre doručenie listu pred Vianocami je potrebné ho poslať do 19. decembra

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Pošta prijme denne v predvianočnom období priemerne 1,1 milióna zásielok. Zaznamenáva nárast počtu zásielok, najmä balíkov, o desiatky percent, preto odporúča zákazníkom, aby si posielanie zásielok nenechávali na poslednú chvíľu. Informovala o tom hovorkyňa Slovenskej pošty Eva Rovenská.

HUAWEI: Smart hodinky Watch GT 2 prinášajú vyše 40 ciferníkov

Odporúčaný posledný termín pre poslanie pohľadnice či listu v rámci Slovenska, aby bol doručený pred Vianocami, je štvrtok 19. decembra. „Ak zákazník podá zásielku na pošte v tomto termíne, je nevyhnutné, aby využil službu doručenia prvou triedou, aby bola zásielka doručená nasledujúci pracovný deň,“ dodala Rovenská.

V prípade, že zákazník chce poslať list alebo pohľadnicu v rámci Slovenska druhou triedou, mal by ju poslať najneskôr v stredu 18. decembra. Zásielka príde adresátovi na druhý pracovný deň po dni podania.

Posielanie zásielok do zahraničia trvá dlhšie, a preto odporúča pošta poslať zásielku v predstihu. Pohľadnice a listy poslané do krajín Európskej únie sú spravidla doručené do piatich pracovných dní.

Odporúčaný termín pre poslanie balíka v rámci Slovenska, aby bol doručený pred Vianocami, je pondelok 16. decembra.

Rokovania o dlhodobom rozpočte prevzal na seba Charles Michel, uviedol Pellegrini

„Slovenská pošta odporúča zákazníkom, aby uviedli mobilné číslo adresáta zásielky vždy pri posielaní balíkov. Pošta tak môže adresáta vopred informovať o doručení zásielky a zároveň môže kuriér ľahšie kontaktovať adresáta,“ poznamenala hovorkyňa s tým, že termíny doručenia balíkov do zahraničia sa líšia podľa štátu doručenia.

Podotkla, že BalíkoBoxy sú dostupné 24 hodín sedem dní v týždni a zákazník si môže kedykoľvek vybrať zásielku samostatne a bez čakania. Umiestnené sú na obľúbených frekventovaných miestach napríklad v obchodných centrách alebo pri veľkých obchodných prevádzkach.

Prostredníctvom mobilnej aplikácie môže zároveň zákazník sledovať svoju zásielku, v prípade potreby požiadať o jej presmerovanie.

„Ak potrebuje ísť na pobočku, v aplikácii uvidí počet ľudí na pobočke čakajúcich na službu a môže si vopred naplánovať návštevu pobočky v čase, keď je menej vyťažená. Zároveň si z mobilnej aplikácie môže vybrať aj poradový lístok. To samozrejme platí pri pobočkách, ktoré majú vyvolávací systém, s ktorým je aplikácia prepojená,“ priblížila Rovenská.

Matečná rokovala s nemeckým veľvyslancom: Škandály nemeckých potravín sa množia

Zároveň uviedla, že v sobotu 21. decembra Slovenská pošta predĺži otváracie hodiny minimálne o jednu hodinu na približne 100 pobočkách, ktoré sa nachádzajú prevažne v okresných a krajských mestách.

Všetky pobočky budú 24. – 26. decembra zatvorené, 31. decembra budú skrátené otváracie hodiny pôšt a 1. januára budú tiež všetky pobočky zatvorené.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie