Jednou vetou

Pre turistov v Albánsku poletia lietadlá rezortu vnútra

Ilustračné foto

foto: TASR

Pre dovolenkárov cestovnej kancelárie Albania Travel, ktorá vyhlásila v utorok 24. júla ukončenie svojej činnosti, poletia do Albánska tri lietadlá Ministerstva vnútra SR. V Tirane v Albánsku sa momentálne nachádza 84 slovenských občanov, ktorí pre úpadok cestovnej kancelárie nemajú možnosť odísť späť na Slovensko.

„Rezort vnútra bol kontaktovaný s požiadavkou o pomoc prostredníctvom asistenčnej služby poisťovne, ktorá zároveň aj preplatí všetky náklady na prevoz dovolenkárov,“ priblížil hovorca ministerstva vnútra Petar Lazarov. Rezort vyšle svoje lietadlá pre dovolenkárov v stredu o 18.00 h. „Dovolenkári budú dopravení na letisko do Popradu, odhadovaný čas príletu je v stredu o 22.00 h,“ avizoval Lazarov.

Cestovná kancelária Albania Travel z Popradu má uzatvorené poistenie pre prípad úpadku v poisťovni Uniqa. „Od utorkových neskorých večerných hodín sa snažíme zabezpečiť letecký prevoz 84 klientov Albania Travel z Albánska, ktorí nemohli odletieť domov pre úpadok cestovnej kancelárie, ktorá mala u nás uzatvorené poistenie pre prípad úpadku cestovnej kancelárie,“ uviedla PR špecialistka poisťovne Beata Lipšicová.

Slováci uviazli v Albánsku, cestovka vyhlásila insolventnosť

Poisťovňa sa podľa jej slov prioritne snažila zabezpečiť prevoz prostredníctvom komerčných letov. „Zabezpečiť náhradné lety pre skupinu 84 klientov v top dovolenkovej sezóne bolo však komplikované. Keďže našou prioritou bolo dostať dovolenkárov domov čo najskôr, v stredu v skorých popoludňajších hodinách sa nám nakoniec podarilo zabezpečiť prevoz z Tirany do Popradu niekoľkými lietadlami letky Ministerstva vnútra SR,“ vysvetlila Lipšicová.

Turisti cestovnej kancelárie by mali podľa jej slov odletieť z Tirany v stredu vo večerných hodinách. „Náklady na prevoz vládnym špeciálom bude v plnej výške hradiť Uniqa poisťovňa,“ zdôraznila Lipšicová.

Môže vás zaujímať

Nové cestovné poriadky začnú od nedele platiť aj v Arrive