Jednou vetou

Predsedníčkou predstavenstva VšZP bude Hlinková

Ľubica Hlinková

foto: TASR

Predsedníčkou predstavenstva Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) bude aj naďalej Ľubica Hlinková. Rozhodlo o tom výberové konanie na pôde Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR. Rezort o tom informoval na svojom webe.

„Výberového konania sa zúčastnil jeden uchádzač, ktorý sa do predmetného výberového konania prihlásil a zároveň splnil predpoklady a požiadavky vyhlasovateľa. Výsledok výberového konania oznámila výberová komisia vykonávateľovi akcionárskych práv, ministerke zdravotníctva SR, ktorá vybrala do predstavenstva spoločnosti Ľubicu Hlinkovú,“ uviedol rezort.

Zdravotné poisťovne vrátia poistencom za lieky takmer 6 miliónov eur

Ministerstvo zdravotníctva ako stopercentný akcionár VšZP od predsedu jej predstavenstva vyžadoval viaceré kvalifikačné požiadavky. Okrem vysokoškolského vzdelania a najmenej päťročnej praxe v oblasti zdravotného poistenia, zdravotnej starostlivosti, finančnej oblasti, v oblasti verejného obstarávania alebo v oblasti práva musel splniť aj najmenej trojročné riadiace skúsenosti v niektorej z týchto oblastí. Záujemca mal za úlohu tiež vypracovať projekt na tému ‚Zvýšenie efektivity zdravotnej poisťovne‘, a to minimálne v rozsahu desiatich strán.

Rezort zdravotníctva vyhlásil výberové konanie na túto pozíciu vo februári.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie