Jednou vetou

Predstavenstvo ZSSK doplní R. Štefánek, ktorý riadi úsek služieb

Ilustračné foto

foto: TASR

Predstavenstvo Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) doplní Radoslav Štefánek, ktorý riadi úsek služieb. Nahradí tak odchádzajúceho Patrika Horného. Ten mieri do vedenia Českých dráh.

Horný zastával v ZSSK posty podpredsedu predstavenstva a riaditeľa úseku ekonomiky a informačného manažmentu. Funkcie podpredsedu sa vzdal 25. marca tohto roka a do konca mája zostáva vo funkcii riaditeľa úseku.

ZSSK sa dohodla s odbormi na zvýšení miezd v najbližších dvoch rokoch

„V júni totiž nastúpi do Českých dráh, ktoré sú národným dopravcom Českej republiky, na post člena predstavenstva, zodpovedného za oblasť ekonomiky,“ objasnil hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

Zároveň dodal, že do funkcie podpredsedu predstavenstva ZSSK bol menovaný Karol Martinček, ktorý je jeho členom od roku 2016 a v spoločnosti má na starosti úsek obchodu.

Štefánek riadi od júla 2016 v ZSSK úsek služieb, pod ktorý spadajú obstarávanie, logistika, energetika a správa nehnuteľností.

ZSSK vlani prepravila takmer 74 mil. ľudí, stúpa počet platiacich cestujúcich

„Je pre mňa výzvou udržať ZSSK v nastúpenom trende vyrovnaného hospodárskeho výsledku a zároveň zabezpečiť potrebný prísun investícií,“ skonštatoval Štefánek.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie