Jednou vetou

Premiér: Štát možno budúci rok nebude musieť poslať SP ani cent

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Štát možno na budúci rok nebude musieť poslať Sociálnej poisťovni (SP) ani cent. V minulosti pritom na dôchodky doplácal. Vývoj na trhu práce sa však zlepšil. Hovoril to premiér Peter Pellegrini v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy, kde opätovne obhajoval zámer ústavne zastropovať dôchodkový vek.

„Je to správne rozhodnutie. Ľudia sa narobia ako kone, a potom majú právo si oddýchnuť. Netreba z toho robiť strašiaka,“ vyhlásil predseda vlády. Verí, že pre opatrenie nájde jeho kabinet v parlamente dostatočnú podporu.

„Ľudia musia vedieť, kedy pôjdu do dôchodku. Nie že pôjdeme po odchode do dôchodku rovno na cintorín,“ podotkol.

Slovensko by mohlo prijať sýrske siroty, pripúšťa premiér

Pellegrini sa v diskusii RTVS Sobotné dialógy dotkol aj témy vojenskej, bezpečnostnej a obrannej stratégie, s ktorou má problém koaličný partner SNS. Dôvodom je definícia Ruska ako hrozby. „Musíme si ctiť názory koaličných partnerov a reflektovať na ne,“ uviedol Pellegrini, ktorý sa o problematike chce radiť s ministrom zahraničných vecí Miroslavom Lajčákom (nom. Smeru-SD).

Zdôraznil, že viac ho ale zaujíma stav našej armády. „Dôležité je, že naša armáda vie, čo má robiť, aby sa zvýšila obranyschopnosť. Mňa zaujíma, v akom stave je armáda a nie to, či niekde pendluje nejaký dokument,“ doplnil s tým, že je na parlamente, ako sa s materiálom vysporiada.

Môže vás zaujímať

VEDA: Čmeliaky hryzú rastliny, aby skôr kvitli