Jednou vetou

Profesia days vie, ako prilákať ľudí k práci

ilustračné

archív

Stánky so zamestnávateľmi a hneď vedľa turnaj v kultovej hre. Profesia days predstavuje kreatívny spôsob, ako prilákať ľudí k práci.

Deviaty ročník najobľúbenejšieho veľtrhu práce, Profesia days, sa začína už o dva dni. Vzhľadom na aktuálnu situáciu na trhu práce bude pre firmy zlomový. Veľká časť vystavovateľov totiž pociťuje znížený počet voľných uchádzačov o prácu. Zrejme aj to spôsobilo, že tento rok sa na podujatí predstaví rekordný počet zamestnávateľov.

Profesia days

Firmy na veľtrhu majú možnosť zaujať aj ľudí, ktorí by za normálnych okolností nezareagovali na ich inzerát. Okrem iného mimo veľtrhu práce majú zamestnávatelia a uchádzači len veľmi málo príležitostí stretnúť sa „naživo“.

Rekordný záujem

Spoločnosť Profesia vníma tento rok zvýšený záujem zamestnávateľov. V stredu 28. februára a vo štvrtok 1. marca sa tak návštevníci môžu pripraviť až na 180 vystavovateľov. Bratislavská Incheba Expo pritom ponúkne takmer 16 500 pracovných miest.

Veľtrh Profesia days predstavuje príležitosť pre širokú skupinu ľudí. Firmy budú hľadať ľudí vo výrobe, v obchode, doprave, administratíve, cestovnom ruchu, ale dokonca aj v manažmente, či finančníctve, a v ďalších.

Hlavný partner Jaguar Land Rover Slovakia ponúkne okrem voľných pracovných pozícií, aj poradenstvo vo svojom stánku, kde majú uchádzači možnosť zistiť viac o obsadzovaných pozíciách, ako aj o požiadavkách na kandidátov.

Veľtrh Profesie už dávno neláka len uchádzačov

Zamestnávatelia majú o Profesia days záujem aj vďaka tomu, že spoločnosť Profesia organizuje veľtrh efektívnym spôsobom. Návštevníkom totiž neponúka iba zamestnanie, ale 4 rôzne benefity. Okrem spomínanej práce, je to tiež vzdelávanie, inšpirácia, či zábava.

Jedným z najväčších prínosov tohto podujatia pre ľudí je najmä to, že návštevníci sa tu zadarmo dostanú aj k programu, za aký by si inde zaplatili. Podmienkou účasti je iba jednoduchá registrácia. Z tohto dôvodu je podujatie zaujímavé nielen pre študentov, či nezamestnaných, ale aj pre ľudí, ktorí prácu v súčasnosti majú.

Návštevníkom ponúknu „pomocnú ruku“ slovenské osobnosti

Ľudia, ktorí dosiahli v pracovnom živote niečo, na základe čoho ich môžeme považovať za inšpiráciu. Na návštevníkov budú čakať na hlavnom pódiu slovenské osobnosti z rôznych oblastí.

Pozvanie predstúpiť a poodhaliť niečo zo svojho úspechu prijali napríklad bývalý šéf RTVS Václav Mika, dizajnérka Petra Tóth, jeden z najuznávanejších politických moderátorov Braňo Závodský z rádia Expres, marketérka Google Slovensko Martina Sokolíková a mnoho ďalších.

Slovenskí uchádzači sa majú čo učiť

Analýzy portálov Profesia.sk, či Platy.sk neraz ukázali, že slovenskí uchádzači o prácu majú často problém s nájdením toho správneho spôsobu, ako zaujať zamestnávateľov.

Uchádzači o prácu majú problém zaujať zamestnávateľov | zdroj:Profesia.sk

Prednášková miestnosť Profesia, či ďalšie sprievodné aktivity záujemcom pomôžu zistiť, ako napísať správne životopis, čo je vhodné a čo nie pri platovom vyjednávaní so svojim šéfom, či na aké veci sa zameriavajú personalisti na pracovných pohovoroch. Záujemcovia navyše môžu zistiť, na akej úrovni majú svoje znalosti z cudzích jazykov. Pripravené je tiež IT testovanie, či osobnostné previerky a mnoho ďalšieho.

Turnaj v hre Counter-Strike a množstvo súťaží

Možností, ako nalákať ľudí na toto miesto je mnoho. Jedným z najväčších lákadiel sú bezpochyby aj príležitostí na zabavenie sa, či možnosť výhry. Profesia days ponúkne v priestoroch turnaj v obľúbenej hre Counter-Strike. Na víťaza je tu prichystaná hlavná výhra nový Xbox. IT zóna má pre návštevníkov pripravenú taktiež veľkú zaujímavosť. Ľudia budú môcť vidieť (a najmä počuť), že chytľavú hudbu je dnes možno získať aj kódovaním.

Priestory ponúkajú tiež možnosť zahrať si stolný futbal, či zúčastniť sa zaujímavej IT súťaže v kódovaní. Najlepší IT-čkár má možnosť odniesť si domov virtuálnu realitu. Ďalšie súťaže a zábavne aktivity ponúkajú možnosť získať vouchre na pizzu zadarmo, či ďalšie hodnotné ceny.

Takto lákajú ľudí hrami | zdroj:Profesia.sk

Profesia.sk

Môže vás zaujímať

Dedička mediálneho gigantu Axel Springer menovala svojho nástupcu