Jednou vetou

Rast maloobchodných tržieb v Poľsku sa v novembri spomalil

Ilustračný záber

Foto: Pixabay.com

Maloobchodné tržby v Poľsku vzrástli minulý mesiac o vyše 8 %.

To znamená, že tempo rastu sa oproti vývoju v predchádzajúcom mesiaci spomalilo, v porovnaní s odhadmi trhov bol však rast výraznejší. Ukázali to v piatok zverejnené údaje poľského štatistického úradu.

4 dôvody, prečo je Huawei Mate 20 Pro perfektným herným smartfónom

Maloobchodné tržby sa v novembri zvýšili medziročne o 8,2 % po 9,7-percentnom raste v októbri. Trhy však predpokladali spomalenie rastu až na 7 %.

Pod slabšie tempo rastu v porovnaní s októbrom sa podpísal slabší rast tržieb z predaja niektorých palív, ako aj pokles tržieb z predaja áut a autokomponentov.

Naopak, zrýchlil sa rast tržieb z predaja potravín a nápojov, kozmetických a farmaceutických produktov, ako aj z predaja oblečenia a obuvi.

Pri práceneschopnosti počas sviatkov z lekárskej pohotovosti platia iné pravidlá

V medzimesačnom porovnaní maloobchodné tržby v Poľsku v novembri klesli o 2,7 %. Aj v tomto prípade bol výsledok lepší, než čakali trhy, ktoré počítali s poklesom o 3,3 %.

Najvýraznejší rast maloobchodných tržieb zaznamenalo Poľsko v apríli 2004. Vtedy dosiahol 30,6 %. Naopak, najvýraznejší pokles evidovali hneď v nasledujúcom apríli, keď dosiahol 14,4 %.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie