Jednou vetou

Rastie počet dôchodcov, ktorým poisťovňa zasiela penziu na účet

Ilustračné foto, archívne

foto: TASR

Za prvých päť mesiacov tohto roka vzrástol počet dôchodkov zasielaných na účty v bankách o 7430. V máji Sociálna poisťovňa (SP) poukázala na účty v bankách spolu 963.484 dôchodkov. To je historicky najvyšší počet dôchodkov poslaných na bankové účty.

V hotovosti za minulý mesiac SP vyplatila 404.319 dôchodkov. Ku koncu minulého roka smerovalo na účty 956.054 dôchodkov a 406.317 bolo vyplatených v hotovosti.

Zastropovanie dôchodkového veku v ústave poslancov v pléne nezaujímalo

„Najjednoduchší spôsob na zmenu výplaty dôchodku je vyplnenie tlačiva Poukazovanie dôchodkových dávok na účet dôchodcu v banke, ktoré obsahuje všetky potrebné údaje. Tlačivo je dostupné nielen na internetovej stránke Sociálnej poisťovne, ale aj v pobočkách alebo v bankách, s ktorými má poisťovňa uzatvorenú príkaznú zmluvu,“ informoval Peter Višváder, hovorca poisťovne.

Tlačivo s doplnenými identifikačnými údajmi, číslom účtu a potvrdené príslušnou bankou treba doručiť do ktorejkoľvek pobočky SP, alebo odoslať ústrediu poisťovne. Adresy jednotlivých pobočiek sú zverejnené na webe Sociálnej poisťovne v časti Kontakty – pobočky.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie