Jednou vetou

Rezort financií uvoľnil jeden milión eur pre Prešov

Minister financií Ladislav Kamenický

foto: TASR - Pavel Neubauer

Ministerstvo financií SR v pondelok uvoľnilo z kapitoly Všeobecná pokladničná správa jeden milión eur, ktoré odsúhlasila vláda pre mesto Prešov. TASR o tom informovala riaditeľka tlačového odboru rezortu financií Alexandra Gogová.

„Peniaze sú určené na riešenie mimoriadnej situácie v súvislosti s odstraňovaním následkov výbuchu plynu v bytovom dome na Mukačevskej ulici v Prešove,“ uviedol rezort financií. Ako avizoval premiér Peter Pellegrini (Smer-SD), vláda je pripravená túto sumu v prípade potreby zvýšiť.

Zastupiteľstvá Košického a Prešovského samosprávneho kraja schválili finančnú pomoc pre Prešov

Plyn vybuchol v piatok (6.12.) v jednom z bytov v 12-podlažnom bytovom dome. Nešťastie si vyžiadalo niekoľko ľudských životov a desiatky zranených. Hasiči zasahovali celú noc, požiar zlikvidovali v sobotu (7.12.) ráno. Zásah ukončili v sobotu večer a miesto odovzdali kompetentným zástupcom mesta Prešov. Svoje domovy museli opustiť obyvatelia viacerých okolitých domov. Časť z nich sa do bytov vrátila v sobotu popoludní.

Mesto Prešov zverejnilo číslo účtu, na ktoré môžu ľudia prispieť pre občanov postihnutých tragickým výbuchom na Mukačevskej ulici. Zbierku podporila aj prezidentka Zuzana Čaputová. Číslo účtu je SK90 7500 0000 0040 0859 1229. K platbe treba uviesť variabilný symbol 6122019. Polícia zároveň varovala pred možným zneužitím prešovského tragického výbuchu v paneláku a falošnými účtami zbierky.

Môže vás zaujímať

Cigarety od februára budúceho roka majú zdražieť o 40 centov