Jednou vetou

Ruttkay, Dúbravská a Martináková ovládnu TA3

Michal Ruttkay, Zuzana Martináková a Oľga Dúbravská

archívne, facebook, koláž hlavne.sk

V spravodajskej televízii TA3 sa mení vedenie. Informuje o tom portál Omediach.com na svojej webovej stránke.

Podľa informácií portálu má byť novým generálnym riaditeľom šéf reklamnej agentúry, ktorý pripravoval viacero politických kampaní, Michal Ruttkay. Šéfkou spravodajstva bývalá politička a novinárka Zuzana Martináková, obchodnou riaditeľkou bývalá členka vedenia vydavateľstva Spoločnosť 7 Plus a neskôr News and Media Holding Mirjana Hron Sikimič a šéfkou marketingu bývalá novinárka, hovorkyňa Markízy a výkonná šéfka vydavateľstva Perex Oľga Dúbravská. Informáciu pre Omediach.com potvrdili viaceré zdroje blízke televízii.

>>> Diváci hromžia na Rezníka: Z Kočnerovho kamaráta Dolinského urobila RTVS anjela <<<

„V túto chvíľu je predčasne niečo, čo je vo fáze rokovaní potvrdzovať, ale zároveň aj vyvracať. V momente, keď bude všetko rozhodnuté, budeme vás informovať. Pokiaľ nie je dohodnuté všetko, nie je dohodnuté nič,“ povedala pre Omediach.com Dúbravská.

Bohaté skúsenosti a kontakty

Portál Omediach.com pripomína, že Ruttkay neúspešne kandidoval za generálneho riaditeľa Rozhlasu a televízie Slovenska, spoluzakladal spoločnosť Creos a zároveň sa stal jej konateľom a v súčasnosti pracuje ako CEO agentúry Young & Rubicam. Jeho agentúra získavala za vlád Smeru-SD štátne zákazky. Robil mediálneho poradcu aj Rudolfovi Schusterovi. V roku 2014 pri voľbách do europarlamentu robil kampaň strane Smer-SD.

Novinárka a bývalá politička

Martináková posledné roky pôsobila vo viacerých médiách. Do začiatku augusta mala vlastnú politickú diskusnú reláciu v TV Pravda. Predtým bola moderátorkou a neskôr aj šéfkou už zrušeného spravodajského Rádia Aktual. V rokoch 2002 – 2006 bola poslankyňou Národnej rady SR za SDKÚ-DS.

Bývalá redaktorka a neskôr hovorkyňa televízie Markíza Oľga Dúbravská je od roku 2015 výkonnou riaditeľkou vydavateľstva Our Media SR, ktoré vlastní vydavateľstvo Perex.

>>> Rezník je riaditeľom RTVS už dva roky. O svojich výsledkoch radšej mlčí <<<

Môže vás zaujímať

Donald Trump sa nakazil koronavírusom