Jednou vetou

Ryanair má v Nemecku problém! Až 96 % pilotov hlasovalo za štrajk

Ilustračné foto

Foto: www.facebook.com/pg/ryanair

Nemecké združenie pilotov Vereinigung Cockpit (VC) v pondelok oznámilo, že 96 % jeho členov, pilotov írskej spoločnosti Ryanair, hlasovalo za štrajk za lepšie pracovné podmienky. Leteckej spoločnosti dalo termín do 6. augusta, aby im ponúkla "prijateľný návrh".

VC uviedlo, že nemeckí piloti Ryanairu požadujú podobné pracovné podmienky, aké sú v porovnateľných leteckých spoločnostiach, napríklad v TUI fly.

Štrajk taxikárov v Španielsku pokračuje. Pridali sa aj iné mestá

Odborový zväz zároveň uviedol, že akákoľvek protestná akcia bude oznámená 24 hodín vopred, aby poskytli cestujúcim čas na prijatie opatrení.

Hroziaci štrajk v Nemecku je ďalšou zo série protestných akcií, ktorým toto leto, teda uprostred kľúčovej sezóny, čelia najväčšie nízkonákladové aerolínie v Európe. Ryanair musel zrušiť približne 500 letov 25. a 26. júla pre avizované štrajky posádok v Španielsku, Portugalsku i Belgicku a nečakane aj v Taliansku.

Začiatkom júla odborový zväz Crew United zverejnil požiadavky na zlepšenie podmienok a bezpečnosti a vyzval na „férovú pracovnú kultúru“ palubného personálu. Hovorca spoločnosti Ryanair sa zatiaľ k plánom na štrajk v Nemecku nevyjadril.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie