Jednou vetou

Ryanair v piatok z dôvodu štrajku palubného personálu zruší 190 letov

Ilustračné foto

Foto: www.facebook.com/pg/ryanair

Letecká spoločnosť Ryanair v utorok zrušila 190 letov plánovaných na piatok, informovala agentúra DPA. Dôvodom je štrajk palubného personálu v Belgicku, Holandsku, Nemecku, Portugalsku, Španielsku a Taliansku. Podľa stanice BBC sa štrajk dotkne 30.000 pasažierov, ktorých Ryanair na zrušenie letov upozornil textovou správou alebo e-mailom.

Spoločnosť označila štrajk za zbytočný. Ryanair podľa oficiálnej správy urobil v posledných týždňoch výrazný pokrok v rokovaniach s odbormi, ktoré zahŕňajú aj pracovné zmluvy s pilotmi a palubným personálom v Írsku, Nemecku, Spojenom kráľovstve a v Taliansku.

OZ KOVO: Nemecké varovné štrajky sú inšpiráciou aj pre slovenské odbory

Štrajky pilotov a personálu Ryanairu si počas leta vyžiadali zrušenie stoviek letov. „Dúfame, že zvíťazí zdravý rozum, odbory budú spolupracovať a v najbližších týždňoch uzavrieme zmluvy výhodné pre našich pilotov a palubný personál – bez ďalších nepríjemností pre pasažierov,“ povedal marketingový riaditeľ spoločnosti Kenny Jacobs.

Ryanair v priebehu septembra podpísal v Taliansku zmluvy s odborovými organizáciami FIT CISL, ANPAC a ANPAV. Ďalšie organizácie však žiadali mimoriadne stretnutie s talianskym ministrom práce Luigim Di Maiom.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie