Jednou vetou

Ryanair zrušil 250 letov, k štrajku palubného personálu sa pridali aj piloti

Ilustračné foto

foto: TASR

Piatkový štrajk palubného personálu írskych nízkonákladových aerolínií Ryanair v šiestich európskych krajinách narušil plány viac než 40.000 cestujúcich. Firma uviedla, že v tento deň zrušila celkovo 250 letov, čo je dôsledok dodatočného rozhodnutia nemeckých pilotov pridať sa k protestom.

Spoločnosť ešte začiatkom týždňa oznámila, že pre štrajk palubného personálu v Nemecku, Belgicku, Holandsku, Portugalsku, Taliansku a Španielsku, ku ktorému sa pridali piloti v Holandsku a Belgicku, zruší v piatok 150 letov. Vo štvrtok (27.9.) však uviedla, že dodatočne ruší ďalších 100 letov, keď rozhodnutie vstúpiť do 24-hodinového štrajku oznámili aj zástupcovia odborovej organizácie pilotov v Nemecku. Spoločnosť dodala, že viac ako 2150 z približne 2400 piatkových letov štrajk neovplyvní.

Lietadlo v Mikronézii sa zrútilo do lagúny. Pasažieri i posádka nehodu prežili

Palubný personál a dodatočne aj piloti vstúpili do štrajku pre nespokojnosť s pracovnými podmienkami. Piatková akcia v krajinách, ktoré patria k najväčším trhom Ryanairu, znamená pre firmu druhý najväčší 24-hodinový štrajk. Tým prvým bol štrajk pilotov v piatich európskych krajinách minulý mesiac, ktorý zasiahol viac než 55.000 cestujúcich.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie