Jednou vetou

Sebestačný mobilný mikrodom umiestnili v bratislavskej štvrti Zuckermandel

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Energeticky sebestačný mobilný mikrodom je umiestnený na lávke v bratislavskej štvrti Zuckermandel. Médiá o tom vo štvrtok informovala spoločnosť Ecocapsule.

Priestor v tejto štvrti chce spoločnosť využiť aj na organizáciu rôznych podujatí zameraných napríklad na ekológiu a nulový odpad, uviedol jej generálny riaditeľ Tomáš Žáček.

Prezentácia mikrodomu sa uskutočňuje v spolupráci s developerskou spoločnosťou J&T Real Estate. Do konca októbra si budú môcť záujemcovia pozrieť inovatívne bývanie a dozvedieť sa od jeho tvorcov všetko, čo ich zaujíma.

Fotosúťaž Huawei InFocus: Týmito zábermi očarili Slováci

„Zuckermandel sme od začiatku vnímali nielen ako rozšírenie centra Bratislavy medzi hradom a Dunajom znovuoživením legendárneho Podhradia, ale aj ako modernú mestskú štvrť s ekologickými budovami a veľkorysými verejnými priestormi s parkovými úpravami aj prírodnou zeleňou,“ povedal výkonný riaditeľ J&T Real Estate Pavel Pelikán.

Slovenská spoločnosť Ecocapsule vznikla v roku 2015. Vyrába energeticky sebestačný mobilný mikrodom, ktorý má solárne panely a veternú turbínu. Je schopný zbierať dažďovú vodu, filtrovať vodu z prírodných zdrojov, čo ho robí nezávislým na inžinierskych sieťach.

Spoločnosť J&T Real Estate pôsobí na trhu nehnuteľností od roku 1996, patrí medzi lídrov v oblasti realitného developmentu na Slovensku. Buduje celé mestské štvrte na území Bratislavy.

Môže vás zaujímať

PRIESKUM: Tieto veci Slovákom počas pandémie chýbali najviac