Jednou vetou

Šedivý: Nájsť peniaze na údržbu cestnej siete začína byť problém

Ilustračné foto

Foto: hlavne.sk

Nájsť peniaze na údržbu inžinierskeho diela, akým je cestná komunikácia, začína byť problém. Povedal to predseda Slovenskej cestnej spoločnosti Ján Šedivý s tým, že každá časť cestnej siete má svoje limity a životnosť.

 Problémy s cestami 1. triedy a regionálnymi cestami na Slovensku rezonujú na všetkých odborných fórach aj v médiách. „Samosprávne kraje volajú, dajte nám peniaze, pretože my to z nášho rozpočtu neutiahneme,“ skonštatoval Šedivý o stave cestnej siete.

Cestné komunikácie podľa neho neboli navrhnuté na záťaž, ktorú musia v súčasnosti znášať. Problémom je aj to, že developeri rozvíjajú obytné a priemyselné centrá, ale zabúda sa na to, že tam treba po ceste dostať ľudí aj materiál, čo sa týka aj mestských aglomerácií.

Predstavenstvo ZSSK doplní R. Štefánek, ktorý riadi úsek služieb

Štátna tajomníčka rezortu dopravy a výstavby Ladislava Cengelová na Cestnej konferencii 2019 (26. 3.) informovala, že ambíciou ministerstva je z prostriedkov Operačného programu Integrovaná infraštruktúra zmodernizovať viac ako 180 kilometrov ciest 1. triedy a minimálne 60 mostov.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie