Jednou vetou

Šéf ÚVO školil rómskych školákov, ako pristupovať k verejným peniazom

Predseda Úradu pre verejné obstarávanie Miroslav Hlivák, archívne

foto: TASR

Téma nakupovania za verejné peniaze nie je zložitá, len ju treba popularizovať už medzi školákmi a dopracovať sa tak k výchove zodpovedných hospodárov s verejnými zdrojmi.

Konštatoval to predseda Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) Miroslav Hlivák, ktorý v utorok navštívil horehronskú obec Šumiac a v miestnej základnej škole učil tomu deti z rómskej komunity.

Predstavil im pilotný projekt ÚVO, ktorý sa zameriava práve na školy. Jeho cieľom je, aby sa deti dozvedeli, že k verejným peniazom sa máme správať ako k vlastným a kupovať za ne treba so sedliackym rozumom a citom pre spravodlivosť.

SNS avizuje zníženie DPH na ovocie, zeleninu či kyslomliečne produkty

„V rámci výjazdovej návštevy Banskobystrického samosprávneho kraja sme navštívili Šumiac, kde sme prezentovali náš projekt. Po prvý raz v rámci našich ciest po krajoch boli na hodine žiaci z rómskej komunity. Tešilo ma, že ich naša hodina zaujala, mali trefné postrehy. Aj teraz sa ukázalo, že téma nakupovania, v tomto prípade za verejné peniaze, vôbec nie je zložitá, len ju treba popularizovať,“ priblížil Hlivák.

Spolu s pracovnou skupinou úradu ešte v pondelok (24. 6.) školili v Banskej Bystrici verejných obstarávateľov, podnikateľov, kontrolórov. Hlivák tiež rokoval s predsedom kraja Jánom Lunterom a primátorom mesta Jánom Noskom.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie